© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler

17. etapa na Orlí stezce: Ehrwald - Lorea Hütte (v roce 2021 zavřená)

Po cestě si užijete to nejlepší z tyrolské přírody - malebná alpská jezera, nádherné výhledy do údolí, ostré skalní útesy i rozkvetlé horské louky. Po cestě Moosweg (v překladu “bučící stezka") projdete z Ehrwaldu do sousední horské vesničky Lermoos. Pokud se nechcete zpotit hned na začátku, nechte se vyvézt kabinkou Grubingstein na náhorní pastvinu Grubigalm (1.720 m). Tady jste přímo v centru horské oblasti Zugspitz Arena. Za mírného stoupání a klesání pokračujte směrem k horskému průsmysku Fernpass. Nejdříve se vám otevře nádherný výhled na jezero Blindsee a pak cesta vede horskou klečí a lesem, až dorazíte k starověké římské silnici Via Claudia Augusta. Po kamenné cestě, kterou nechal postavit římský císař Augustus 15 let před naším letopočtem, dojdete až k hradu Fernstein. Ideální místo na odpočinek s výhledem na stejnojmenné jezero Fernsteinsee a prosluněnou náhorní plošinu Mieminger Plateau. Nekochejte se ale příliš dlouho. Čeká vás ještě prudké závěrečné stoupání do cíle etapy na horskou chatu Lorea Hütte.

Pozor! V roce 2021 je Lorea Hütte zavřená, místo ní se na přespání nabízí hotel Fernsteinsee nebo Tarrentonalm.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Ehrwald

Cílový bod

Lorea Hütte

Pohoří

Délka

19 km

Doba chůze

5 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

nadmořská výška

2 020 m 940 m

Stoupání (vertikální metry): 1 170 m
Klesání (vertikální metry): 1 190 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Ke stažení

Popis trasy

Začátek etapy: Ehrwald

17. etapa Orlí cesty začíná ve vesnici Ehrwald u cedule"Moosweg nach Lermoos”. Začátek značení najdete mezi hotelem "Grüner Baum" a prodejnou Spar. Po mostě přejdete řeku Loisach a můžete si vybrat, zda budete pokračovat napravo či nalevo. Obě cesty vás dovedou do vesničky Lermoos, kterou projdete až k dolní stanici lanovky Grubigsteinbahn. Pokud se nechcete zpotit hned na začátku, nechte se vyvézt kabinkou na náhorní pastvinu Grubigalm (1.720 m). Odtud pokračujte po stezce č.15. Skrz les nastoupáte dalších 30 výškových metrů a dostanete se na širokou lesní cestu, po které pohodlně klesáte. Za pěkného počasí se vám otevře nádherný výhled přes kleč na horské jezero Blindsee. Chvilku strmě stoupáte, aby vás cesta opět zavedla do lesa. Úzká stezka postupně přejde na širokou lesní cestu, po které pohodlně sklesáte až k silnici vedoucí k horskému průsmyku Fernpass. Od penziónu Gasthof Fernpass klesáte dále po starověké římské silnici Via Claudia Augusta směrem na Nassereith. Na křižovatce odbočíte vpravo a pak hned zase vlevo a vydáte se po šotolinové cestě směrem na Fernstein a Nassereith. Po chvilce projdete kolem jezera Schanzlsee a pokračujete dále po společné cestě pro cyklisty a pěší. Stará římská silnice pozvolna klesá dolů k zámku Fernstein, na kterém se nachází hotel Fernsteinsee.

Občerstvení po trase: horská chata Grubigsteinhütte, zámecký hotel Schloss Fernstein

Odtud dále klesáte po Via Claudia Augusta. Po několika metrech se cesta rozdvojuje a vy odbočíte na pravo do lesa směrem na chatu Lorea Hütte. Serpentínkami podél potoka vykličkujete strmě nahoru. Stoupání se postupně zvolní a skrz kleč dojdete na horskou pastvinu, po které dorazíte do cíle na horskou chatu Lorea Hütte (2,022 metrů). Tady se můžete najíst, dát pivo a kochat se výhledem na nedalekou horu Loreakopf.

Cíl etapy: Lorea Hütte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Ehrwald

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!