6. etapa Orlí stezky: Brandenbergské Alpy, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
6. etapa Orlí stezky: Brandenbergské Alpy, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
6. etapa Orlí stezky:, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
6. etapa Orlí stezky:, © Tirol Werbung/Jens Schwarz

06. etapa Orlí stezky: Pineg – Steinberg am Rofan

Po noci strávené v obci Pinegg se vydejte od hostince Gwercherwirt Inn po mostě přes řeku Brandenberger Ache a pak po stezce Jägersteig až do osady Aschau u Brandenbergu.

Dále pokračujte po asfaltové cestě k říčce Burgstallgraben, odkud se vine stezka k vrcholu Wimmerjoch a staré chatě Lahnalm. Z těchto míst trasa vede přes soutěsku Weissenbachgraben až k malebné horské vesničce Steinberg am Rofan (1010 m), které se říká „nejkrásnější konec světa“. Dost možná vás zláká k tomu, abyste se zde trochu zdrželi. Steinberg am Rofan je zasazen mezi masiv Guffert (2195 m) a horu Unutz s trojicí vrcholů. Nejhezčí výhledy se otevírají ze hřbitova: výhled na slunce zapadající za rozeklané štíty Klobenjoch v pohoří Rofan nemá chybu. Až načerpáte novou energii, pokračujte po Orlí stezce dál. Překročte řeku Steinberger Ache do vísky Vordersteinberg, a dále po stezce Bärenwald přes les až k útulnému penzionu Waldhäusl, kde lze strávit noc.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Vrchol Steinberg am Rofan (1010 metrů nad mořem) je zasazen mezi masivem 2195 metrů vysoké hory Guffert a štítu Unutz se třemi vrcholy. Nejhezčí výhledy na tuto část pohoří Rofan si můžete vychutnat vpodvečer ze hřbitova ve Steinbergu: uvidíte rozeklané svahy vrcholu Klobenjoch, do kterých se opírá zapadající slunce a nad nimi nekonečnou oblohu.

Orlí zážitek 

Na hoře Guffert se nabízí příležitost k lezení na skále se stupnicí obtížnosti 1.
Doporučujeme pouze návštěvníkům bez závratí a s jistým krokem. V letním období je tato trasa přes den nepříjemně vystavena slunci, ale ráno si ji užijete.

Dále pokračujte po asfaltové cestě k říčce Burgstallgraben, odkud se vine stezka k vrcholu Wimmerjoch a staré…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Kaiserhaus (711 m)

Cílový bod

Steinberg am Rofan (Gasthof Waldhäusl – 1000 m)

Pohoří

Délka

17,8 km

Celková doba chůze

7 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

1 330 m 675 m

Stoupání (vertikální metry): 1 016 m
Klesání (vertikální metry): 691 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Start: Gasthof Gwercherwirt (Pinegg)

Z Pineggu se vydejte směrem k vodě a přejděte po dvou mostech přes řeky Brandenberger Ache a Steinberger Ache. Pak pokračujte vzhůru hustým starým lesem po turistické stezce, která se časem napojí na lesní cestu. Z té později sejdete na stezku Jägersteig, která vás dovede do Aschau, malé osady v katastru obce Brandenberg.

Občerstvení: Jodlerwirt, Haaser

Stezka stoupá do strmého svahu až k poslední farmě s názvem „Wimm". Za branou, která udržuje krávy na pastvinách, odbočte doprava a pokračujte podle turistických značek až na hřeben Wimmerjoch. Tam, na svěžích zelených loukách a zároveň v nejvyšším bodě této etapy Orlí stezky, se nabízí nejlepší místo na přestávku. Až si odpočinete, vydejte se vlevo a pak směrem dolů k chatě Lahnalm. Kousek před chatou odbočte na stezku s ukazatelem na „Weißenbachgraben". Jakmile překročíte říčku Weißenbach, která označuje hranici mezi Brandenbergem a sousedním Steinbergem, už zbývá jen malý kousek k impozantnímu statku Enterhof, kde je možné přenocovat. Dále zamiřte kolem statku dolů k jezeru Steinberger Loch a opět přejděte řeku Steinberger Ache. Na druhém břehu se vydejte první odbočkou vpravo na stezku „Hinterbergweg". Po ní pokračujte stále na sever až k Vordersteinbergu, tam přejděte přes silnici a dejte se po stezce „Bärenwaldweg". Nyní už zbývá jen závěrečný úsek cesty do cíle v idylickém penzionu Gasthof Waldhäusl na západním okraji Steinbergu.

Cíl: Gasthof Waldhäusl (Steinberg)

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 06. etapa Orlí stezky: Pineg – Steinberg am Rofan (47.5185429,11.8973162)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!