3. etapa Orlí stezky: Hintersteinersee - Kufstein, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
3. etapa Orlí stezky: Hintersteinersee - Kufstein, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
3. etapa Orlí stezky: Hintersteinersee - Kufstein, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
3. etapa Orlí stezky: Hintersteinersee - Kufstein, © Tirol Werbung/Jens Schwarz

03. etapa Orlí stezky: Hintersteiner See – Kufstein

Třetí etapa Orlí stezky vás zavede do Kufsteinu na břehu řeky Inn river, městečka u rakousko-německé hranice s bohatou historií a bezpočtem fascinujících památek.

Těšte se na příjemný trek po nádherných horských loukách a pastvinách s bujnou vegetací. Nejspíš nebudete vědět, co sledovat dřív, protože v této části pohoří Kaiser roste téměř tisícovka květin. Nechybí zde ani útulné chaty, kde se servírují skvělé tyrolské speciality. Za návštěvu rozhodně stojí například Brentenjochhütte, nejlépe v sobotu, kdy se ve zdejší kuchyni peče lahodný „kiachl”. Závěrečnou fázi této etapy obstará lanovka „Wilder Kaiser”, která vás sveze do údolí, přímo do kufsteinské čtvrti Sparchen. Lanovka vám ušetří energii, kterou budete potřebovat na průzkum malebného městečka. V Kusfteinu si určitě prohlédněte ikonickou pevnost ze 13. století na skále 90 metrů nad městem, která je jednou z vůbec nejznámějších památek v Tyrolsku. Ve vlastivědném muzeu jsou k vidění mimo jiné největší varhany pod širým nebem na světě. Slyšet je můžete denně v pravé poledne. 

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

K tomu, abyste spatřili hrad Kufstein tyčící se 90 metrů nad městem na skalnatém výběžku s výhledem na řeku Inn, nepotřebujete orlí zrak. Tato ikonická dominanta stejnojmenného města je jednou z vůbec nejpozoruhodnějších památek v celém Tyrolsku. Mezi další atrakce na třetí etapě Orlí stezky, resp. v Kufsteinu, patří místní Muzeum kulturního dědictví a největší venkovní varhany na světě „Heroes’ Organ“, které můžete slyšet každý den přesně v poledne. Ty, kteří budou po absolvování třetí etapy Orlí stezky příliš znaveni, na hrad Kufstein rychle a snadno vyveze malá lanovka-zubatka.

Orlí zážitek 

Výlet na vrchol Gamskogel je prostě povinností. Tato hora zasazená mezi vrcholy Zahmer a Wilder Kaiser sice nepatří mezi nejobtížnější na zdolání v tomto regionu, avšak slibuje dech beroucí výhledy na celé údolí Kaisertal a rozeklané štíty severní strany pohoří Wilder Kaiser.

Těšte se na příjemný trek po nádherných horských loukách a pastvinách s bujnou…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Hintersteinersee (892 m)

Cílový bod

Kufstein (499 m)

Pohoří

Délka

9,5 km

Celková doba chůze

3 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

1 460 m 480 m

Stoupání (vertikální metry): 730 m
Klesání (vertikální metry): 460 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Ke stažení

Popis trasy

Start: Jezero Hintersteinersee - Scheffau am Wilden Kaiser

Od startu na parkovišti u kavárny Seestüberl se vydejte po stezce č. 822 podél jižního břehu jezera směrem k penzionu Biobauernhof Maier. Projděte kolem farmy na pravé straně a u parkoviště zahněte na sever, kde začíná široká privátní příjezdová cesta k chatě Walleralm. Po této cestě (stezka č. 45) pokračujte stále na sever, kolem hory Schafberg nalevo a pak lesem do kopce, až se dostanete na otevřené pastviny.

Občerstvení: chaty Walleralm, Kaindlhütte a Weinberger Haus

Chata Walleralm je ideálním místem na odpočinkovou zastávku spojenou s občerstvením. U Walleralmu začíná značená stezka k chatě Kaindlhütte, většinou vede zalesněnou krajinou až na hřeben Hochegg (1470 m). V poslední fázi před samotným hřebenem se změní sklon terénu a stezka je o poznání prudší. Na zatravněném vrcholu hory s obrovským křížem se můžete těšit na úchvatné výhledy na údolí Inntal a pohoří Zahmer Kaiser. Dále trasa pokračuje z kopce po zvlněných otevřených loukách k chatě Steinbergalm a nedaleké Kaindlhütte. Od druhé jmenované chaty pokračujte dál po lesní stezce, která se svažuje dolů a již po několika minutách chůze se větví. Zvolte směr k chatě Steinberghütte (je zavřená) a pokračujte přes malý propad v terénu k potoku Gaisbach. Na druhé straně propadu se vydejte po cestičce do mírného kopce zpět do lesa a dále až k chatě Brentenjochalm. Napravo od chaty vede značená stezka ke stanici sedačkové lanovky vzdálené od těchto míst jen několik desítek metrů. Lanovkou Wilder Kaiser se svezte dolů do osady Sparchen in Kufstein. Alternativou je pěší sestup kolem horské chaty Aschenbrenner a po stezce Panoramaweg až do cíle dole v Kufsteinu.

Cíl: Kufstein

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 03. etapa Orlí stezky: Hintersteiner See – Kufstein (47.56605,12.2315)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!