© Tirol Werbung / Charly Schwarz
© Tirol Werbung / Charly Schwarz

Túry k horským jezerům

Tyrolská horská jezera třpytící se v jasném letním slunci mezi zvlněnými zelenými pastvinami a skalnatými vrcholky hor patří mezi nejpůvabnější místa v tomto regionu. Pěší túra je nejlepší - a často také jedinou - možností, jak se k těmto oázám klidu a pohody dostat.

Co se týká horských túr, je vždycky snazší šlapat do kopce pod žhavými slunečními paprsky s vědomím, že vás na vrcholu čeká odměna - a co může být v horkém letním dni lepší odměnou, než osvěžující vykoupání v horském jezeře s chladnou vodou? Tyrkysově zbarvené Obernberger See ve Stubaiských Alpách a Salfeinssee u Sellrainu, na jehož klidné hladině se odráží mohutné pohoří Kalkkögel, jsou jen dvě z mnoha oblíbených tyrolských jezer, která nabízejí znaveným turistům vítaný odpočinek a osvěžení.

Celou řadu jezer lze snadno začlenit do okružní túry. Například nepříliš náročná procházka k jezeru Hintersteiner See v pohoří Wilden Kaiser je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi. O trochu obtížnější pak je túra k jezeru Zireiner See v pohoří Rofan, kde je třeba překonat 1500 výškových metrů. Kdo chce během treku projít kolem více než jen jednoho jezera, ten by měl vyrazit na „Drei-Seen-Rundwanderung", okružní trasu v údolí Tannheimer Tal, která vede ke třem překrásným horským jezerům seřazeným za sebou jako perly na šňůrce.

Co se týká horských túr, je vždycky snazší šlapat do kopce pod žhavými slunečními paprsky s vědomím, že vás na vrcholu čeká odměna - a co může…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Nejhezčí treky k jezerům

To by vás také mohlo zajímat

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!