© Area47
© Area47

Rafting


Burácející řeky, nádherná vysokohorská krajina, čistá voda a mohutné peřeje – to vše dělá z Tyrolska jednu z nejlepších lokalit pro vodní sporty. V regionu funguje celá řada raftingových a kajakářských center, která pořádají adrenalinové sjezdy divokých řek.

Jen málokterá z horských outdoorových aktivit je tak dobrodružná jako rafting a kajaking. Na pocity, které prožijete v nafukovacím člunu, jenž závratnou rychlostí projíždí peřejemi, a přitom ho ze všech stran bičují vysoké vlny, zaručeně nikdy nezapomenete. A jednou z nejatraktivnějších věcí na raftingu je fakt, že stejně jako u jiných kolektivních sportů zde jde o týmovou spolupráci. Vždy v letních měsících je Tyrolsko jedním z nejlepších míst v Alpách na rafting i kajaking. Vděčí za to mnoha řekám s úseky sjízdnými na divoké vodě, které uspokojí každého od začátečníků až po zkušené vodáky.

Například kaňon Imster Schlucht patří mezi nejoblíbenější místa na rafting vůbec. Mimořádně divoká řeka Ötztaler Ache mnohokrát hostila mistrovství světa a Evropy. V Tyrolsku je ovšem také nepřeberné množství klidnějších míst pro začátečníky a rodiny, například řeky Drau nebo Tiroler Ache. Přibližně třicet tyrolských vodních center s certifikovanými průvodci nabízí raftingové a kajakářské výlety od ochutnávkových kurzů pro nováčky až po extrémní adrenalinová dobrodružství s úseky divoké vody až do IV. stupně šestistupňové mezinárodní stupnice.

Návštěvníci, kteří se chtějí zúčastnit kurzu raftingu nebo kajakingu, musí umět plavat, být připraveni na dobrodružství - a samozřejmě jim nesmí vadit, že se namočí! Kromě plavek veškeré ostatní vybavení (neopren a helmy) zajišťují organizátoři. Výlety často trvají několik hodin a po jejich skončení je zajištěn transfer zpět do výchozího místa. Ti, kdo chtějí vyzkoušet rafting nebo jízdu na kajaku bez pomoci průvodce, by se měli zevrubně informovat o místních pravidlech a předpisech. Některé řeky, jako například Ötztaler Ache, nejsou pro soukromé raftaře a kajakáře přístupné. Mnohé jiné zase mají stanovené časové úseky, kdy mohou na vodu pouze skupiny s průvodcem.

Jen málokterá z horských outdoorových aktivit je tak dobrodružná jako rafting a kajaking. Na pocity, které prožijete v nafukovacím člunu, jenž…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!