© Gleitschirmschule Achensee
© Gleitschirmschule Achensee

Paragliding


Poznejte tyrolská pohoří z úplně nové perspektivy při tandemovém letu na paraglidingovém křídle ve společnosti zkušeného instruktora. V regionu je celá řada ideálních míst, kde si můžete tento skvělý zážitek dopřát.

Stačí jen pár rychlých kroků, aby se mohutný padák naplnil vzduchem a vynesl vás z horského svahu až do nebe vysoko nad vaší hlavou. Pocitům, které prožijete při takovém letu, se nic na světě nevyrovná. Mnoho začátečníků s překvapením zjistí, jak klidný a mírumilovný paragliding je.

Tyrolsko je považováno za jednu z vůbec nejlepších destinací pro paragliding a přitahuje bezpočet nadšenců, kteří se chtějí vznést do oblak na jednom z mnoha zdejších startovacích míst. Vzhledem k tomu, kolik je v Tyrolsku mimořádně vysokých horských vrcholů, je doba letu dolů do údolí často mnohem delší než v rovinatých oblastech. Zkušení letci mohou využít ideální termiku a zůstat ve vzduchu i několik hodin v kuse, a dokonce přeletět za hranice do italské provincie Alto Adige. Nováčci najdou celou řadu paraglidingových center, kde je zkušení instruktoři rádi vezmou – obrazně i doslova - pod svá křídla a seznámí je s tímto fascinujícím sportem, který se provozuje v létě i v zimě.

Pravidelná setkání a soutěže paraglidistů často vytvářejí na obloze nad Tyrolskem velkolepou podívanou. Mezi nejznámější akce patří každoroční březnový Stubai Cup, Super Paragliding Testival a Expo v obci Kössen, Alpenrosencup ve Westendorfu nebo Zillertal Open, kde se létá mistrovství Rakouska.

Paragliding je povolen téměř ve všech tyrolských regionech. Mezi nejoblíbenější místa patří Serfaus-Fiss-Ladis, údolí Stubaital, jezero Achensee, údolí Zillertal, Alpbachtal-Wildschönau, pohoří Wilder Kaiser, východotyrolský Lienz, St. Anton am Arlberg, Imst nebo Kaiserwinkl.

Stačí jen pár rychlých kroků, aby se mohutný padák naplnil vzduchem a vynesl vás z horského svahu až do nebe vysoko nad vaší hlavou. Pocitům,…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!