© Area47
© Area47

Canyoning


Při canyoningu následujte divokou vodu svou vlastní originální cestou.

Canyoning v Tyrolsku

Tyrolsko nabízí perfektní podmínky pro dobrodružství zvané canyoning – tzn. zdolání divoké vodní soutěsky, lezení, slaňování a klouzání vodními přírodními skluzavkami. Divoké horské potoky vytvořily v horách úzké soutěsky, kudy voda spadá do údolí. Nenechte si to ujít.

Se správným vybavením a zkušeným průvodcem se v Tyrolsku při canyoningu dostanete do skoro nedotknutých soutěsek či vodopádů; pomocí lana přemůžete mechem zarostlé skalní stěny a dobrodužství končí skokem do osvěžujícího přírodního jezírka. Jde o to překonat pomocí lezení, slaňování, skoků, klouzání, plavání a někdy dokonce potápění v prudké vodě kaňony horských potoků a říček. Díky obleku z neoprenu vám rozhodně nebude zima. Jedině vám trochu zamrazí při skoku do přírodního horského jezírka a nebo slaňování za vodopádem.

Začátečnící či pokročilí

Canyoning může zkusit každý trochu vytrénovaný člověk. Bezpečnost je zde samozřejmě na prvním místě. Vyškolený instruktor canyoningu se v daném terénu velmi dobře vyzná a dle momentálních podmínek určí trasu a zabezpečení. Poskytne Vám také nezbytné vybavení, jako jsou horolezecká lana, karabiny, přilby a speciální neoprenový oblek. Trasy se dělí dle výkonnostních tříd, a sice na trasy pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Možností, kde můžete vyzkoušet canyoning, je v Tyrolsku, bohatém na soutěsky, opravdu mnoho.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!