© Erlebnistherme Zillertal
© Erlebnistherme Zillertal

Aquaparky a koupání v Alpách


Rodiny ocení přírodní vodní radovánky, které jim nabízí vodní světy. Vodní plochy s nesčetnými atrakcemi nabízí množství zábavy.

Chrliče vody, proudové sprchy, trampolíny, hvězdice, kanály s protiproudem, vodní hřiby, skákací polštáře, bubliny, obří skákací hrady, vodní skluzavky atd. splní všechna přání. Děti i rodiny mají dostatečný prostor se do sytosti vyřádit.

Jedna věc je jistá: po mořském pobřeží se vám v Tyrolsku stýskat nebude!

AQUA DOME Tirol Therme Längenfeld


© Aqua Dome

Velkoryse pojatá stavba s mnoha zvláštními architektonickými prvky dělá z AQUA DOME mimořádně neobyčejný vodní svět. Pestrá nabídka této zážitkové oázy slibuje odpočinek a ozdravení v exkluzivním prostředí. Dejte si pauzu od každodenního života a užijte si blahodárných účinků sirných termálních pramenů s dech beroucím výhledem na okolní Öztalské hory.

  • Nabídka v lázních Therme Längenfeld je enormní: v Therme dómu ve tvaru krystalu se můžete koupat ve dvou velkých bazénech s vodou z termálních pramenů. Atrakcí na venkovní straně jsou tři zdánlivě plovoucí visuté bazény ve tvaru misek: s minerální vodou, se sirnatou vodou a slanou vodou.
  • V rafinovaně pojatém saunovém světe si můžete užít vedle sedmi saun také parní lázeň, tropický déšť na vlastní kůži, vodopády a mlžnou koupel. Nechte se na velkém, báječném lázeňském území rozmazlovat a  dopřejte si léčbu přizpůsobenou individuálně Vašim potřebám.
  • Pro ty aktivnější je v AQUA DOME také 25ti metrový sportovní plavecký bazén a jeden bazén s vodní gymnastikou a vodním spinningem (aqua cycling). Je Vám také k dispozici fitcentrum s nejmodernějším vybavením.
  • Na děti a rodiny s dětmi čeká „Alpská Archa Noemova“ vlastní vodní svět se dvěma velkými plaveckými bazény na palubě lodi, jednou obří skluzavkou a herním prostorem plným fantazie.
  • Samoobslužná restaurace nabízí široký výběr jídel, kde si pochutnají jak ti co si hlídají kalorie, tak i požitkáři.
  • Novinka: Spa 3000. Nové lázně jsou rozloženy na dvou podlažích o rozloze přes 2000 m2. Alpská bylinková sauna s typickými Ötztalskými bylinkami, nabízející bylinné zábaly, a svět minerálů s unikátní Ötztalskou krystalovou koupelí Vám přinesou opravdu hlubokou relaxaci a odpočinek.

Wave - Vodní svět ve městě Wörgl


© Erlebnistherme Zillertal

Wave neboli vlna. Tak se nazývá aquapark v tyrolském Wörglu. A právě na vlně zábavy se povezete při návštěvě tohoto vodního parku. Nejvíce adrenalinu z vás bude proudit při sjezdu v tobogánu L2. L2 znamená double loop aneb dvojitá otočka. Nejdříve padáte 14 metrů volným pádem a pak v rychlosti 65 km/h uděláte dvojitou otočku.  

Kromě adrenalinu si tu ale i odpočinete. Děti ocení pirátskou loď, bazén s vlnami a nebo tobogán, ve kterém se jezdí na dvojitém člunu. Dospělí si zase užijí saunový svět a vířivky.

Otevírací doba:

bazén: denně od 10-22 hodin; sauna: po-so od 13-22 hodin, neděle a svátky 11-22 hodin; 24. prosince je zavřeno

Internetové stránky:

www.woerglerwasserwelt.at

Alpský bazén Leutasch


© Werbeagentur Hintraeger

Zábavu a ochlazení najdete v zážitkovém světě Alpenbad Leutasch s vlastním prostorem pro malé děti a rozsáhlým světem sauny.

Tady si rozhodně odpočinete. Rodiny s dětmi najdou v Leutasch ideální podmínky pro dny bez stresu a shonu.

Zážitkový bazén Vás nadchne výřivkami, masážními proudy, vodopádem, saunou či soláriem. Děti se vydovádí na kluzačkách a při vodních hrách.

Otevírací doba: celoročně (kromě dubna) od 10-22 hodin; sauna: po-pá od 14-22 hodin, so & ne a také svátky 11-22 hodin

Zážitková oáza Olympisches Dorf Innsbruck


Přímo v hlavním městě Tyrolska - Innsbrucku - najdete tento krásný vodní svět.

Otevírací doba:

bazén: po-pá od 11-21 hodin, so & ne a svátky od 10-21 hodin; sauna: denně od  11-21 hodin; zavřeno 27. července - 20. září 2015

Internetové stránky:  www.ikb.at

Olympijský zážitkový bazén Seefeld


© McTirol

2000m² zábavy: zážitkové bazény a venkovní vyhřívaný bazén, finská sauna, biosauna, pára, infrakabina, multifunkční sprcha, horizontální solárium, relaxační koutek s lehátky a mnohem více.

Hlavní atrakcí jsou tři skluzavky: mírná skluzavka pro děti, 110 metrů dlouhá SilverStar-skluzavka a divoká skluzavka Wildbachrutsche, která má 140 metrů. Velmi oblíbený je také venkovní celoročně vyhřívaný bazének s 36 stupni a open air-hřiště. Aquafitness kurzy, kurzy plavání pro děti a veselá odpoledne jsou denně na programu.

Otevírací doba: bazén: po - pá od 13 - 22 hodin; so ,ne a svátky: 9.30 - 22 hodin; sauna: denně od 13 - 22 hodin

Internetové stránky:  www.seefeld-sports.at

Area 47


Area47 při vstupu do údolí Ötztal nabízí jen samá „nej“. Obří toboganový park je jen jednou částí z nabídky sportovní zábavy. Lezci, stejně jako horští cyklisti zde najdou nádherné cesty a možnosti ukojit své vášně.

• V Area47 nezůstane žádné přání nevyslyšeno. Zábavní park při vstupu do údolí Ötztal je nejmodernějším evropským hřištěm pro dobrodruhy.
Lezecký areál nabízí speed i selektivní trasy do 30-ti m výšky. Obrovský liánový most zavěšený na dvou pilířích a obří toboganový park udělá z dospělých děti.
• Rafting, canyoning a caving nabízí říčka Ötztal Ache se svými romantickými soutěskami a jeskyněmi a je opravdovým zlatým hřebem přírody.
• Objevte nádherné okolí a projděte si unikátní horský svět. Horští cyklisté a lezci si přijdou každopádně na své a najdou zde nespočet možností aktivit.
• Využijte možností přenocovat a ubytujte se v jednom z útulných pokojů v tyrolském stylu nebo ve srubu či ve dřevěném týpí.

Otevírací doba: Outdoor AREA: květen – září denně od 8.30-18 hodin; Water AREA: květen – září denně od 10-19 hodin, od 7.září od 10-18 hodin; Living AREA: květen – září; Offroad AREA: květen – září denně od 8.30-18 hodin

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!