Horské túry s dětmi

Děti nadevše milují pobíhání po lese a průzkum tajemných míst v divoké krajině. Jak lépe si tedy užít objevování tyrolských pohoří než na rodinné túře? Možností, kam vyrazit, je bezpočet - od hlubokých soutěsek s tajemně hučícími řekami přes naučné stezky až po výšlapy na horské vrcholy vhodné i pro malé caparty.

Na rodinném pěším výletě vždycky platí, že cílem by měla být i samotná cesta. Když děti putují po horské stezce, často se zastavují, aby si prohlédly zblízka nějaké květiny, snažily se uhodnout, kterému zvířeti patří stopy v blátě, nebo se pokoušejí přejít po kmeni spadlého stromu – příroda je prostě jedno velké hřiště. Při plánování rodinné horské túry by tedy mělo být pravidlem vybrat trasu, která je vhodná pro dětské nožky a vede kolem nějaké chaty s hřištěm pro hosty, nebo třeba vyhlídky s ohništěm, kde si můžete udělat piknik. Takový výlet děti nadchne a budou chtít další a další.

Tyrolsko se svými naučnými stezkami, hladkými cestičkami vhodnými pro kočárky, svěžími zvlněnými loukami a horskými jezery s křišťálově čistou vodou je ideální destinací pro rodinné procházky a túry. Na celou řadu horských vrcholků zvládnou s tátou a mámou vyšlápnout i děti. A nahoře si pak nadšeně pořídí selfíčko celé rodiny, které se hned dá poslat babičce a dědečkovi.

Na rodinném pěším výletě vždycky platí, že cílem by měla být i samotná cesta. Když děti putují po horské stezce, často se zastavují, aby si prohlédly…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Naučné stezky

Osvěžující túry k jezerům

Vrcholové výšlapy pro rodiny

Túry na horské chaty a pastviny

Túry s kočárky

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!