© Tirol Werbung/Verena Kathrein
© Tirol Werbung/Verena Kathrein

Termální a léčebné lázně


Teplá termální voda v kombinaci s úžasnou kulisou tyrolských hor: v tyrolských termálních a léčivých lázních vás očekává po sportovních aktivitách opravdový požitek.

Uprostřed Ötztálských Alp vás nadchne úžasný vodní svět: lázně Aqua Dome – Tirol Therme Längenfeld nabízí na více než 50.000 čtverečních metrech jedinečnou kombinaci  lázní, sportu, zdraví a radosti z koupání. Léčivý pramen, který vyvěrá v lázních, obsahuje  sodík, chlór, sulfát a síru. Pomáhá především při revmatických onemocněních a bolestech kloubů. Také při léčbě zranění dělá 40 stupňů teplá voda pravé divy.

V tyrolských lázních Bad Häring pramení léčivý sírový minerální pramen. Ten léčí revmatická onemocnění a opotřebení kloubů a páteře. Moderní čtyřhvězdičkové centrumlázní nabízí mimo jiné kúry na vyplavení škodlivin a jedovatých látek z těla, terapie proti zatížení ze stresu a také léčebné metody po ortopedických operacích. Sírové koupele či koupele s kyselinou uhličitou, močálové zábaly a různé masážní techniky pomáhají k tělesnému a mentálnímu zdraví.

Lázně Aigner Bad, malý, schovaný poklad ve východním Tyrolsku, v údolí Hochpustertal, byly založeny již v roce 1772 a patří k památkově chráněným. Původně to byly lázně pro sedláky a prosté lidi. Lázně leží na pramenu, který obsahuje vápník, sulfát a minerály. Voda z pramene pomáhá při léčení revma, dny a onemocnění sedacího nervu. Krásně restaurovanélázně jsou dnes ozdobou, kterou byste rozhodně měli navštívit a vyzkoušet.

Velmi příjemné je zdravotní a terapeutické centrum Mineralheilbad Mehrn ležící na začátku údolí Alpbachtal. V tomto uznávaném léčebném centru se nabízí léčebné kúry, kneippovy terapie, aromatické terapie, ayurveda a mnoho jiných metod.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!