© Tirol Werbung/Verena Kathrein
© Tirol Werbung/Verena Kathrein

Termální a léčebné lázně


Teplá termální voda v kombinaci s úžasnou kulisou tyrolských hor: v tyrolských termálních a léčivých lázních vás očekává po sportovních aktivitách opravdový požitek.

Uprostřed Ötztálských Alp vás nadchne úžasný vodní svět: lázně Aqua Dome – Tirol Therme Längenfeld nabízí na více než 50.000 čtverečních metrech jedinečnou kombinaci  lázní, sportu, zdraví a radosti z koupání. Léčivý pramen, který vyvěrá v lázních, obsahuje  sodík, chlór, sulfát a síru. Pomáhá především při revmatických onemocněních a bolestech kloubů. Také při léčbě zranění dělá 40 stupňů teplá voda pravé divy.

V tyrolských lázních Bad Häring pramení léčivý sírový minerální pramen. Ten léčí revmatická onemocnění a opotřebení kloubů a páteře. Moderní čtyřhvězdičkové centrumlázní nabízí mimo jiné kúry na vyplavení škodlivin a jedovatých látek z těla, terapie proti zatížení ze stresu a také léčebné metody po ortopedických operacích. Sírové koupele či koupele s kyselinou uhličitou, močálové zábaly a různé masážní techniky pomáhají k tělesnému a mentálnímu zdraví.

Lázně Aigner Bad, malý, schovaný poklad ve východním Tyrolsku, v údolí Hochpustertal, byly založeny již v roce 1772 a patří k památkově chráněným. Původně to byly lázně pro sedláky a prosté lidi. Lázně leží na pramenu, který obsahuje vápník, sulfát a minerály. Voda z pramene pomáhá při léčení revma, dny a onemocnění sedacího nervu. Krásně restaurovanélázně jsou dnes ozdobou, kterou byste rozhodně měli navštívit a vyzkoušet.

Velmi příjemné je zdravotní a terapeutické centrum Mineralheilbad Mehrn ležící na začátku údolí Alpbachtal. V tomto uznávaném léčebném centru se nabízí léčebné kúry, kneippovy terapie, aromatické terapie, ayurveda a mnoho jiných metod.

Uprostřed Ötztálských Alp vás nadchne úžasný vodní svět: lázně Aqua Dome – Tirol Therme Längenfeld nabízí na více než 50.000 čtverečních metrech…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!