Kaufhaus Tyrol, © TVB Innsbruck
Kaufhaus Tyrol, © TVB Innsbruck

Obchodní domy a nákupní centra

V designových komplexech plných světla sídlí desítky obchůdků s rozmanitou nabídkou zboží, které uspokojí každé přání. Rušná obchodní centra jsou často srdcem města, kam návštěvníci i obyvatelé Tyrolska míří za luxusními nákupy ve stylovém prostředí. Právě tam místní výrobci často nabízejí zboží, které není nikde jinde k sehnání.

Kaufhaus Tyrol, Innsbruck

Obchodní dům Kaufhaus Tyrol, jehož podobu navrhl hvězdný britský architekt David Chipperfield, se může pochlubit tradicí delší než celé století. Již v roce 1908, kdy vznikl jako Kaufhaus Bauer & Schwarz, byl nejpřepychovějším nákupním centrem v Tyrolsku a zároveň jednou z nejzajímavějších budov v Innsbrucku. Sídlí na Maria-Theresien Strasse, bulváru s pěší zónou, který protíná střed města. Po rozšíření a znovuotevření pod názvem Kaufhas Tyrol v březnu 2010 se toto nákupní středisko stalo magnetem pro turisty i místní obyvatele. Na několika poschodích a úctyhodné celkové ploše 30 000 m² sídlí zhruba pět desítek obchodů. Rekonstrukcí prošlo také náměstí Sparkassenplatz za obchodním domem, které dnes slouží pro pořádání různých slavností a dalších akcí. 

Rathausgalerien, Innsbruck

Hned naproti obchodnímu domu Kaufhaus Tyrol láká kolemjdoucí další nákupní centrum: Innsbrucker Rathausgalerien. Tato nevšední budova s prosklenou střechou je dílem francouzského architekta Dominiqua Perraulta, který ji vybudoval ve stylu tradiční nákupní pasáže z 19. století. Elegantní komplex je nejen domovem četných obchodů, butiků a kaváren, ale - jak napovídá název - také sídlem radnice. Rathausgalerien sahá až na ulici Anichstrasse a k náměstí Adolfa Pichlera a tvoří tak centrum vnitřního města, které je otevřené na všechny čtyři světové strany. V horním poschodí je prosklená vyhlídková věž, stylová restaurace Lichtblick a kavárna Café Wine Bar & Lounge. Z posledně jmenovaného podniku se otevírají ničím nerušené 360° panoramatické výhledy na město a okolní pohoří.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!