© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Filc, kůže a vlněné sukno

Filcové bačkory, kožené kalhoty nebo saka z vlněného sukna: tyrolské oblečení se již po století vyrábí z nejlepších přírodních materiálů.

Filc, kůže a vlněné sukno jsou již odpradávna základními materiály lidové oděvní kultury v alpských zemích. V Tyrolsku byly vždy běžně dostupné a zpracovávaly a upravovaly se buď doma, nebo u kočovných řemeslníků. Na samotných materiálech se dodnes skoro nic nezměnilo. Pouze výroba a design se v průběhu času proměnily a zmodernizovaly a dnes tyto tradiční materiály prožívají comeback „v novém kabátě“.

Staré know-how, moderní techniky a bezmezná kreativita

Oblíbené filcové bačkory, krátké kožené kalhoty a stylová saka z vlněného sukna, která jsou k dostání v mnoha tyrolských obchodech, představují typickou ukázku tradičního alpského oblečení a spojují v sobě funkčnost i estetiku. Bohaté zkušenosti se zpracováním přírodních materiálů pomohly při hledání nových způsobů práce s tkaninami i utváření estetické podoby výsledných produktů. Se starým dobrým know-how, moderními technikami a bezmeznou kreativitou tak vznikají krásné oděvy pro všechny příležitosti a pro každý vkus.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!