Kotlina Ehrwald nabízí bezkonkurenční panoramatický výhled na ohně, které osvětlují horské svahy Tiroler Zugspitz Areny, © Albin Niederstrasser
Kotlina Ehrwald nabízí bezkonkurenční panoramatický výhled na ohně, které osvětlují horské svahy Tiroler Zugspitz Areny, © Albin Niederstrasser

Rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce v Tiroler Zugspitz Areně

Ehrwald, 22.06.2024

Ze široké kotliny Ehrwald můžete vždy o letním slunovratu sledovat, jak rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce svými plameny rozzáří okolní svahy. Pochodně na horském úbočí sestavené do různých tvarů a symbolů jsou vidět už z velké dálky.

Když kolem půl desáté večer asi 300 dobrovolníků vysoko nad dnem údolí zapálí zhruba 10 000 pochodní tvořících motivy z mytologie a náboženství, najednou se rozzáří svahy masivu Wetterstein, pohoří Mieming a Lechtalských Alp. Ohně plápolající v nadmořské výšce až 2000 m jsou nejlépe vidět z obcí Ehrwald, Lermoos a Biberwier.

Rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce v Tiroler Zugspitz Areně byly v roce 2010 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Slavnost s ohni, které vždy v červnu rozzáří noční oblohu, mají své kořeny ve středověku. Již ve 14. století zdejší lidí věřili, že oheň zahání démony a zlé duchy.

Když kolem půl desáté večer asi 300 dobrovolníků vysoko nad dnem údolí zapálí zhruba 10 000…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Rituální horské ohně v Tiroler Zugspitz Areně, © Albin Niederstrasser
otevřít interaktivní mapku

Termíny

22.06.2024

Ersatztermin im Falle von schlechtem Wetter: 01.07.2023

Informace o cenách

zdarma

Místo konání akce


6632 Ehrwald

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6632 Ehrwald, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!