© Gerhard Berger
© Gerhard Berger

Advent v městě Mayrhofen

Mayrhofen, -

Otevřené ohně a romantická zář svíček, předvádění starých zvyků a ručních prací z údolí Zillertal – to je pozoruhodný advent na náměstí Waldfestplatz v městečku Mayrhofen.

Otevřené ohně a romantická zář svíček, předvádění starých zvyků a ručních prací z údolí Zillertal – to je pozoruhodný advent na náměstí Waldfestplatz v městečku Mayrhofen. Na samotném náměstí nestojí obyčejné stánky, ale roubené chatky, v nichž se mohou návštěvníci pohodlně usadit, zabalit se do přikrývek a sledovat se zájmem program, který začíná  tradičními vánočními koledami z údolí Zillertal a končí různým autorským čtením.

Zajímavosti vánočního trhu

Místní domáci firmy  servírují zillertálské dobroty a nápoje na zahřátí. Ochutnejte Zillertaler Krapfen – křupavé těstoviny plněné pivním sýrem.
Nejznámější vánoční písni „Tichá noc, svatá noc“, kterou 1831 poprvé uvedli sourozenci  Strasser  a později rozšířili do světa zillertálští pouliční zpěváci, je ve městě Mayrhofen věnována naučná stezka, která vede od hlavní silnice Mayrhofner Hauptstraße lesem Scheulingwald k vánočním trhům na náměstí Waldfestplatz a  povídání o vzniku „věčné písně“, která v dávné minulosti i dnes stále zahřívá srdce lidí v tomto adventním i vánočním období, zajisté potěší každého.
Typ pro rodiny: Malé návštěvníky nadchne zoo, kde si děti mohou pohladit  zvířátka,  a poštovní úřad, odkud je možné poslat poštu Ježíškovi. V jizbě Wichtelbackstube mohou sami péct cukroví. 6. prosince 2014 v 17.30 přijede na náměstí Waldfestplatz Svatý Mikuláš

Otevírací doba

28. a 29. listopadu: 17.00 - 21.00 hod
5., 6., 12., 13., 19. a 20. prosince: 17.00 - 21.00 hod
7. prosince.: 14.00 – 19.00 hod.

 

 

© Gerhard Berger
otevřít interaktivní mapku

Termíny

30. 11. 2019 - 21. 12. 2019

informace pro tisk

zdarma

místo akce


6290 Mayrhofen

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6290 Mayrhofen

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Anzahl Reisende
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.