Region Wildschönau pro rodiny

Tyrolský region Wildschönau je ideálním místem pro dovolenou s dětmi, které rády poznávají přírodu a nové kraje. Můžete se těšit na množství rozmanitých aktivit od napínavého hledání pokladu v soutěsce Kundler Klamm až po exkurzi do prastarého dolu na stříbro s fascinujícími podzemními chodbami.

Region Wildschönau se zvlněnými zelenými kopci, které představují zajímavý kontrast ke skalnaté vysokohorské krajině na většině tyrolského území, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Ze zdejších vesnic se vine množství pěších stezek a řada z nich je uzpůsobena pro kočárky. Mezi nejvyhledávanější trasy patří okružní túra kolem vrcholu Thierbacher Kogel, kde na děti čeká mj. lesní hřiště a originální hmyzí hotel. Další oblíbený výlet vede do soutěsky Kundler Klamm a k chatě Schönangeralm v Auffachu, kde si děti pohrají u potoka, zatímco rodiče si užívají pohodový piknik. Milovníci koní mohou zamířit do hotelu Wastlhof v Niederau a vyrazit na ponících společně s instruktorem na projížďku do přírody. A když zrovna prší, nabízí se spousta možností, jak se zabavit pod střechou: za návštěvu rozhodně stojí například hornické muzeum se sítí podzemních chodeb v Thierbachu, nebo zemědělské muzeum v Oberau, kde si návštěvníci mohou každý čtvrtek vyrobit vlastní svíčky z medového vosku a vyzkoušet si kreativní práci s motorovou pilou.

To nejlepší z bezplatného týdenního programu aktivit

Od začátku července do konce srpna si mohou děti a teenageři v regionu Wildschönau každý všední den v rámci týdenního programu užít spoustu skvělých outdoorových aktivit. Sraz účastníků bývá vždy v 9 hod u turistické kanceláře Dragon Club v Oberau. Program je zdarma, jen za dopravu a stravu může být účtován malý poplatek.

Více o týdenním programu aktivit

Kde využijete kartu hosta

Návštěvníci, kteří se ubytují v regionu Wildschönau, získají při příjezdu zdarma kartu hosta Wildschönau Card, která zajistí celou řadu výhodných nabídek a slev. Pro rodiny jsou atraktivní zejména:

  • Bezplatné využívání lanovek v regionu Wildschönau a v údolí Alpbachtal
  • Bezplatné využívání turistického autobusu v regionu Wildschönau (od května 2023)
  • Bezplatný vstup do venkovního bazénu Freibad Wildschönau v Oberau
  • Bezplatná účast na dětském programu v Dragon Clubu ve Wildschönau (za další služby může být účtován malý poplatek)
  • Bezplatný vstup do hornického muzea Lehenlahn v Thierbachu
  • Bezplatný vstup do zemědělského muzea z'Bach v Oberau

Více o kartě hosta

 

Další dovolenkové aktivity v WildschönauVšechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!