Region Tux-Finkenberg

Na konci údolí Zillertal, kde se Tuxské a Zillertalské Alpy zvedají do nadmořské výšky přes 3000 m, se prostírá vysokohorská oblast Tux-Finkenberg.

Na konci údolí Zillertal, kde se Tuxské a Zillertalské Alpy zvedají do nadmořské výšky přes 3000 m, čeká na návštěvníky rekreační oblast Tux-Finkenberg. Dvě zdejší obce, Tux a Finkenberg, leží v Tuxertalu, zhruba 13 km dlouhém bočním údolí, které se na jihozápadě nedaleko Mayrhofenu odděluje od údolí Zillertal. Z Mayrhofenu vede údolím strmá a klikatá silnice až ke spodní stanici lanovky lyžařského střediska Hintertux ve výšce 1500 m. Tato lanovka vás vyveze do království věčného sněhu a ledu – na mohutný ledovec Hintertux, který je domovem jediného celoročně otevřeného ski areálu v Rakousku.
 

Navzdory moderní turistické infrastruktuře je údolí Tuxertal stále součástí „starého dobrého“ Tyrolska. To je dobře patrné například ve vesničce Gemais, jejíž vzhled se od 17. století téměř nezměnil. Kulturním centrem údolí je obec Lanersbach, kde - stejně jako v ostatních místních vesnicích a osadách - obyvatelé stále dodržují prastaré zvyklosti a tradice, z nichž celá řada souvisí s farmařením nebo zemědělstvím. Mezi ty nejznámější patří každoroční zářijový Almabtrieb, slavnostní průvod konaný při příležitosti shánění ovcí a koní Haflingů z vysokohorských pastvin zpět do údolí.

Ledovec Hintertux: jediný rakouský lyžařský areál s celoročním provozem

Vysokohorská oblast Tux-Finkenberg je pravým rájem pro milovníky outdoorových aktivit a sportů. Lyžaři a snowboardisté mají na výběr síť sjezdovek na hoře Penken, prosluněné středisko Rastkogel, ski areál Eggalm a ledovec Hintertux s pistami, které se spouštějí z nadmořské výšky až 3250 m. Jakmile roztaje sníh a přijde jaro, turisté a cyklisté na horských kolech mohou vyrazit na průzkum pěších a cyklistických stezek vedoucích po zvlněných loukách i vysokohorských svazích. Jednou z nejoblíbenějších naučných stezek v regionu je Wasserfallweg v Hintertuxu. Provede vás po dechberoucí trase kolem jeskyní, kaňonů a přes úžlabiny až k dunícím vodopádům Kesselfall a Schraubenfall. Ve společnosti průvodce se pak můžete vydat do 10 km dlouhé jeskyně Spannagelhöhle, která je největší přírodní jeskyní v Centrálních Alpách.

Na konci údolí Zillertal, kde se Tuxské a Zillertalské Alpy zvedají do nadmořské výšky přes…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Tux-FinkenbergVšechny aktivity+
Lyžování v regionu Tux-Finkenberg: nekonečná zábava na sněhu, © Hintertuxer Gletscher
Lyžování v regionu Tux-Finkenberg: nekonečná zábava na sněhu
Komplex ledovcových jeskyní Nature Ice Palace na Hintertuxu, © Tirol Werbung/Verena Kathrein
Komplex ledovcových jeskyní Nature Ice Palace na Hintertuxu
Zastávka na něco dobrého k zakousnutí v občerstvení Stoankasern, © Tirol Werbung/Krings Maren
Zastávka na něco dobrého k zakousnutí v občerstvení Stoankasern
Pěší túra napříč přírodním parkem Zillertalské Alpy, © Tux-Finkenberg
Pěší túra napříč přírodním parkem Zillertalské Alpy

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Tux-Finkenberg


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Tux-Finkenberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Lanersbach 401, Tux, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!