Region Serfaus-Fiss-Ladis

Dávné zvyky, nadprůměrný počet hodin slunečního svitu a vřelé přivítání pro rodiny – přesně na toto a mnoho dalšího se mohou návštěvníci těšit v Serfaus-Fiss-Ladis, jednom z nejvíc „family-friendly“ regionů v celém Tyrolsku.

Serfaus, Fiss a Ladis jsou tři příjemné vesnice zasazené na náhorní plošině asi 500 metrů nad horním údolím Inntal u úpatí pohoří Samnaun. S více než 2000 hodinami slunečního svitu za rok se tato oblast řadí mezi vůbec nejvíc prosluněné v celém Tyrolsku. Vesnice spojily své síly, aby vytvořily jeden společný prázdninový region oblíbený zejména mezi rodinami a vůbec všemi, kdo občas potřebují uniknout od stresu všedních dnů. Serfaus-Fiss-Ladis je už řadu let považován za vzor pro ostatní „family-friendly“ regiony v Tyrolsku a návštěvníkům nabízí vše od hotelů uzpůsobených pro nejmenší hosty až po vyhlášené lyžařské školy, kde se děti rychle naučí první obloučky na sněhu.

V Ladisu, kde místní obyvatelé hovořili rétorománským jazykem, který se dodnes používá v některých oblastech ve Švýcarsku, najdete překrásně zrenovované vesnické centrum s více než sto let starými budovami zdobenými půvabnými freskami a řezbami. Sousední Fiss je známý díky festivalu Fisser Blochziehen. Tato tradiční slavnost s dávnými kořeny se koná jednou za čtyři roky vždy v únoru, místní muži se obléknou do pestrobarevných kostýmů a prochází vesnicí v průvodu, který symbolizuje boj mezi odcházející zimou a přicházejícím jarem.

V zimě lyžování a snowboarding, v létě túry a horské kolo

Vyznavači zimních sportů budou v Serfaus-Fiss-Ladis nadšeni. Zdejší lyžařské středisko nabízí rozmanité a vždy perfektně upravené sjezdovky, které obsluhuje zhruba 70 lanovek a vleků. Po celém ski areálu jsou rozesety odpočinkové zóny s pohodlnými dřevěnými lehátky, na kterým se můžete kdykoli natáhnout a kochat se překrásnými výhledy. V letních měsících je resort rájem pro pěší turisty, cyklisty na horských kolech a zejména rodiny. Právě nejmenší návštěvníci ocení zážitkové parky na horských svazích s bezpočtem lákavých atrakcí pro děti i teenagery. Poklidnou sviští stezku doplňuje akční bobová dráha Fisser Flitzer a pokud netrpíte závratěmi, vyzkoušejte Fisser Flieger – jakési létací křídlo připevněné k lanu nataženému vodorovně vysoko nad zemí, na kterém se mohou proletět zároveň až čtyři lidé z jedné strany hřiště na opačný konec k chatě Möseralm.

Aktivity v Region Serfaus-Fiss-Ladis
Všechny aktivity+
Lyžařské středisko, kde si každý najde svojí ideální sjezdovku, © Tirol Werbung
Lyžařské středisko, kde si každý najde svojí ideální sjezdovku
Kamenné pyramidy v Serfaus, © Andreas Kirschner www.webart.at
Kamenné pyramidy v Serfaus
Zipline pro ty, kdo vyhledávají adrenaline, © Tirol Werbung/Michael Gams
Zipline pro ty, kdo vyhledávají adrenaline
Haute cuisine v restauraci Crystal Cube, © www.foto-mueller.com
Haute cuisine v restauraci Crystal Cube
Dobrodružný sjezd v místním bikeparku, © Christian Waldegger
Dobrodružný sjezd v místním bikeparku

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Region Serfaus-Fiss-Ladis


Hledat ubytování

Počet cestujících

služby

Příjezd Region Serfaus-Fiss-Ladis

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Gänsackerweg 2, Serfaus, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!