Rodinná lyžařská dovolená v údolí Pitztal

Klidné a nenáročné sjezdovky ski areálu Hochzeiger jsou ideální pro děti, které se teprve učí první obloučky na sněhu. A pro nelyžující rodiče je zde celá řada atrakcí a aktivit mimo sjezdovky.

Prosluněné lyžařské středisko Hochzeiger nabízí ideální infrastrukturu pro nejmenší lyžaře. Samotný ski areál je kompaktní a lyžařská škola i půjčovny vybavení stojí v těsné blízkosti sjezdovek. Menší děti trénují na mírných svazích v údolí, kde není potřeba skipas. Ty větší pak nejspíš zamíří do snowparku, kde se mohou naučit nějaké triky. O nejmenší caparty se postarají školení odborníci v Pitzi's Kinderparadies. Rodiče a prarodiče, kteří nelyžují, stejně nejspíš vyjedou lanovkou až na vrchol, kde mohou obdivovat majestátní výhledy, objednat si v restauraci kávu a zákusek a projít se po zimní pěší stezce. Anebo počkají na děti a pak se společně svezou na šestikilometrové sáňkařské dráze.

V Hochzeigeru je celá řada atrakcí a aktivit mimo sjezdovky. Co takhle projížďka ve skutečné rolbě a exkurze do zákulisí ski areálu, kde se dozvíte, co zůstává běžným návštěvníkům skryto? Mezi další oblíbené aktivity patří procházky lesem ke 12 metrů vysoké rozhledně z borovicového dřeva, ze které se otevírají fantastické výhledy.

Slevy a akce pro rodiny. Se skipasem „Bambini-Freiskipass" děti do 10 let ve společnosti dospělého lyžují zdarma. A skipas „Jungfamilien Skipassticket" mohou sdílet rodiče nejmenších dětí, které ještě nelyžují.

Dětské lyžařské školySkischule Pitztal v Jerzens organizuje výuku pro děti již od tří let. Zkušení instruktoři trénují s dětmi nejen základy lyžování a pohybu na sněhu, zároveň podnikají řadu dalších zábavných aktivit a samozřejmě mají hodně přestávek. Starší děti a teenageři se učí pokročilé techniky, jako například paralelní slalom nebo carving a přitom objevují obtížnější sjezdovky ski areálu. Odpoledne někdy bývají na programu nelyžařské aktivity. V Hochzeigeru je také školka se spoustou barevných překvapení.

Půjčovny lyžařského vybavení

Skiverleih Sport Lentsch, Jerzens
Intersport Wohlfarter, Jerzens

Family-friendly restaurace

Zeigerrestaurant, horní stanice lanovky v Hochzeigeru 

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Údolí Pitztal: Nejlepší aktivity mimo sjezdovky

Další dovolenkové aktivity v Údolí PitztalVšechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!