Údolí Pitztal

Dovolená na úpatí nejvyšší hory severního Tyrolska: údolí Pitztal se táhle v délce téměř 40 km, než narazí na svahy majestátního vrcholu Wildspitze, který se tyčí do výšky 3768 metrů.

Údolí Pitztal se poblíž vesnice Arzl - mezi obcemi Imst a Roppen a v místech, kde řeka Inn protéká kaňonem Pitzenklamm - větví z Inntalu směrem na jih. Nedaleko Wennsu se údolí rozšiřuje a pak se dělí u Hochzeigeru, hory oblíbené mezi lyžaři i pěšími turisty. Směrem na západ do Kaunertalu se odděluje Pillerhöhe, zatímco Pitztal pokračuje dále na jih, kde vytváří úzký a hornatý Innerpitztal. Pokud se vydáte na cestu podél řeky Pitze, zavede vás do fascinující krajiny. Téměř 40 km dlouhé údolí neomylně míří k mohutnému vrcholu Wildspitze (3768 m), nejvyšší hoře severního Tyrolska. Wildspitze na západě lemuje přírodní park Kaunergrat a na východě hřeben Geigenkamm, který tvoří hranici s údolím Ötztal. Díky chráněné pozici na severní straně hlavního alpského hřebene patří Pitztal mezi nejsušší oblasti v Tyrolsku.

Lyžování na ledovci a majestátní vodopády

Údolí Pitztal je oblíbené mezi turisty, vyznavači zimních sportů a milovníky přírody. Lyžařské středisko na pitztálském ledovci se sítí sjezdovek v nadmořské výšce až 3440 m je nejvýše položeným ski areálem v Rakousku a návštěvníkům nabízí záruku ideálních sněhových podmínek a čerstvý prašan až do května. V letních měsících mohou turisté objevovat celou řadu různě obtížných pěších stezek, od snadných procházek po dně údolí až po náročné výšlapy na horské štíty. Nenáročné stezky pro rodiny vedou například k vodopádům Söllbergwasserfall u obce St. Leonhard nebo Stuibenwasserfall poblíž Jerzens. Druhý jmenovaný patří mezi nejvyšší vodopády v Tyrolsku – voda se řítí z výšky 150 m. Region hostí celou řadu sportovních událostí, například tradiční ultramaraton Pitztal Glacier Trail Maniak, jehož účastníci každoročně zdolávají 95 km dlouho trasu se stoupáním 6500 metrů.

Údolí Pitztal se poblíž vesnice Arzl - mezi obcemi Imst a Roppen a v místech, kde řeka Inn protéká…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Údolí Pitztal
Všechny aktivity+
© Hochzeiger Bergbahnen / Walch Chris
© TVB Pitztal
Snídaně nad oblaky, © Pitztaler Gletscherbahnen
Snídaně nad oblaky

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Údolí Pitztal


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Údolí Pitztal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Unterdorf 18, Wenns, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!