Rodinná lyžařská dovolená v Kitzbühelských Alpách – údolí Pillerseetal

V průběhu zimních měsíců jsou lyžařské terény v údolí Pillerseetal obzvlášť atraktivní pro rodiny se staršími dětmi. Ve ski areálech je celá řada snowparků i dalších cool atrakcí a navíc můžete využít přímé napojení na jednu z největších navzájem propojených lyžařských oblastí v Rakousku.

Kromě toho žádný další region v Tyrolsku se nemůže pochlubit tak vydatnou sněhovou nadílkou jako údolí Pillerseetal, což potvrzují dlouhodobé oficiální statistiky. A tak není divu, že tento kraj na východě Tyrolska hojně vyhledávají rodiny. Trojice místních ski areálů - Fieberbrunn, Pillersee/Buchensteinwand a Steinplatte Waidring – jsou ideální pro teenagery, kteří před stylovými obloučky na sjezdovce preferují freestyle. Děti všech věkových kategorií i se svými rodiči si zaručeně užijí bobovou dráhu Timoks Coaster ve Fieberbrunnu a cvičnou zónu Triassic Kinderland ve Waidringu.

Občas neuškodí odpočinout si trochu od lyžování a snowboardingu, vyrazit mimo sjezdovky a vyzkoušet něco jiného, třeba navštívit wellness komplex Energiebrunnen ve Fieberbrunnu, plavecké centrum Alpensportbad v St. Ulrich nebo se svézt na snowtubingové dráze Schlauchbobbahn ve Waidringu. Největší atrakce v údolí – a to doslova – je obří rozhledna Jakobskreuz ve tvaru Jakubského kříže na vrcholu Buchensteinwand, kam se dá vyšlápnout pěšky nebo vyjet lanovkou.

Slevy a akce pro rodiny. Všechny tři ski areály nabízejí speciální slevy pro rodiny a dětské ceny.

Dětské lyžařské školy. V údolí Pillerseetal jsou dokonce čtyři lyžařské školy, které se specializují na děti. S4 snowsport ve Fieberbrunnu nabízí širokou škálu kurzů pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, včetně lekcí freestyle jízdy pro teenagery. Jednou z vůbec nejstarších škol zimních sportů v Tyrolsku je Sport Widmann ve Fieberbrunnu, která si v uplynulých desetiletích vysloužila reputaci za skvělou kombinaci inovací s tradicemi. Ve Skischule Pillerseetal v St. Ulrich am Pillersee působí tým výjimečně přátelských a profesně zdatných instruktorů, stejně jako ve Skischule Snowsports ve Waidringu.

Půjčovny lyžařského vybavení

Skiverleih Widmann ve Fieberbrunnu
Intersport Günther ve Fieberbrunnu a v St. Ulrich
Skiverleih S4 ve Fieberbrunnu
Intersport Kienpointner ve Waidringu

Family-friendly restaurace

Streuboden Alm, horní stanice lanovky ve Fieberbrunnu
Das Weitblick Restaurant, horní stanice lanovky na Buchensteinwandu
Panoramarestaurant Kammerkör, horní stanice lanovky na Steinplatte ve Waidringu

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Kitzbühelské Alpy – region PillerseeTal: Nejlepší aktivity mimo sjezdovky

Další dovolenkové aktivity v Kitzbühelské Alpy – region PillerseeTal

Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!