PillerseeTal

Fantastické turistické stezky, dokonalé sjezdovky a křišťálově čistá horská jezera - údolí Pillerseetal v samém srdci Kitzbühelských Alp je rájem pro všechny outdoorové nadšence i rodiny.

Lyžování v zimě, horolezectví v létě, cesta do minulosti v Triassic Parku nebo akce a plnění úkolů na dobrodružné stezce Timoks Alm - v údolí Pillerseetal je toho tolik, co mohou hosté vidět a dělat. Tato oblast v Kitzbühelských Alpách mezi pohořím Steinplatte a Loferer nabízí nedotčenou přírodu, nádherné výhledy a bezpočet aktivit pro outdoorové nadšence všech věkových kategorií
 

Sjezdovky se zaručenou sněhovou pokrývkou a jezera se smaragdově zelenou hladinou

Přímo uprostřed regionu leží jezero Pillersee, podle kterého je pojmenováno celé údolí. Jezero je situováno na úpatí mohutného pohoří Loferer a jeho třpytivá tyrkysová hladina v létě láká návštěvníky i místní obyvatele k příjemnému ochlazení. Široká nabídka aktivit v Pillerseetalu začíná u jízdy na koních a pokračuje přes rafting a horolezectví až po horská kola. Ačkoli jsou zde nádherné výhledy prakticky na každém kroku, obzvlášť nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková plošina na vrcholu Steinplatte – platí to však pouze pro ty, kdo mají silný žaludek: terasa s plochou 70 m2 je totiž připevněná ke svislé skalní stěně a kolem ní se prostírá prázdnota a nic než čerstvý horský vzduch.

Trojice lyžařských středisek v této oblasti - Fieberbrunn/Streuböden, Pillersee/Buchensteinwand a Waidring/Steinplatte nabízí zaručenou sněhovou pokrývku od listopadu až do Velikonoc. Díky tomu je Pillerseetal jedním z nejvíce zasněžených regionů v celém Tyrolsku. V údolí je také několik běžkařských tras. Dospělí zájemci, kteří navštíví nedaleké biatlonové centrum Hochfilzen, si zde tento sport mohou vyzkoušet. Další vesnice v oblasti, Fieberbrunn, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring, také nabízejí širokou škálu aktivit pro všechny sportovní nadšence.

Aktivity v PillerseeTal
Všechny aktivity+
© Bergbahnen Pillersee
© Tirol Werbung/Uhlig Bernd
© TVB PillerseeTal / Petra Astner
© Tirol Werbung/Pupeter Robert
© TVB PillerseeTal

obce v oblasti

oblíbené ubytování v PillerseeTal


Hledat ubytování
Počet cestujících

Akce v PillerseeTal

služby

Příjezd PillerseeTal
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Dorfplatz 1, Fieberbrunn, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!