Naturparkregion Reutte

V oblasti přírodního parku Reutte si můžete užívat dovolenou v těsné blízkosti přírodního parku Tiroler Lechtal a k tomu využít řadu sportovních a rekreačních aktivit.

Naturparkregion Reutte v létě

  • Přírodní park v regionu Reutte se nachází přímo u bavorsko-rakouské hranice. Ve střediscích regionu vás očekává více než 400 kilometrů turistických tras. Lze prozkoumat třeba přírodní park Tiroler Lechtal nebo putovat několik dní, mimo jiné i přes velkolepý most, k pramenům řeky Lech.
  • Také stojí za to poznat trasu zvanou Alpenrosenweg, okružní trasu Stuibenfälle nebo Orlí cestu Adlerweg. V regionu přírodního parku Reutte se můžete těšit na dojmy z alpské  stezky Barfussweg, kterou projdete bosou nohou nebo využijte jednu z devíti nordic walking tras.
  • Pokud chcete do výšek, pak máte v regionu k dispozici  více než 6000 lezeckých tras.
  • Vedle mnoha pastvin, náročných tras pro horská kola od jezera Urisee k Plansee, zde najdete také jednu etapu tratě Bike Trail Tirol. Trochu pohodlnější je 52 km dlouhá jízda z Reutte do Steeg po cyklostezce Lechradweg. Projeďte si celou oblast přírodního parku Reutte na kole po staré římské silnici Via Claudia Augusta, která vede z Benátek do Donauwörth. Delší etapy zdoláte nejsnadněji na elektrokole, jež jsou v regionu k dispozici.
  • V regionu přírodního parku Reutte najdete četná jezera, jako např. Frauensee, Alatsee, Lechausee, Urisee, Plansee a jezero Heiterwanger See. Na největším z nich, na Plansee se provozuje nejvýše položená komerční lodní doprava v Rakousku.
  • Navštivte hrad Ehrenberg, který svědčí o dlouhé a bouřlivé historii regionu.

Naturparkregion Reutte v zimě

  • Přírodní parku regionu Reutte tvoří pověstnou "Bránu do Tyrolska“. Více než 20 běžeckých tras vede okolo lesů a zamrzlých jezer. Síť běžeckých tratí se rozkládá na více než 120-ti km, z čehož je 30 km běžeckých tratí upravovaných na bruslení. Běžecká trať „Waldrast“  je dokonce osvětlená LEDkovými lampami, což umožňuje noční běžecké lyžování. Kromě toho se v regionu přírodního parku Reutte konají také pravidelně běžecké kurzy pro začátečníky i běžné běžecké kurzy.
  • Pokud dáváte přednost pohybu v přírodě bez lyží, pak je pro vás Nordic walking to správné. Dvě trasy pro Nordic walking, „Lechufer-Trail“ a „Panorama Walking Weg“, si lze užít také v zimě. Také můžete prozkoumat krásy přírodního parku Reutte na sněžnicích a zanechat při tom první stopy ve sněhu.
  • V zimě jezero Plansee zamrzá a tak může být využíváno jako kluziště. Zde vás očekávají dvě dětská ledová kluziště a jedna dvanáct a pět kilometrů dlouhá ledová bruslařská dráha. Více možností na bruslení najdete v obcích regionu Reutte a v zimním stadionu v Breitenwang. Na mnoha místech máte také možnost vyzkoušet curling. Na svazích horských drah Reutte mají prostor, jak nováčci naučit se své první zatáčky, tak dobří lyžaři pro náročné sjezdy. Středisko má více než 50-ti letou tradici a nyní čítá tři vleky a 16 km sjezdovek.
  • V dřívějších dobách byly sáně využívány jako zimní dopravní prostředek. Jako host rekreační oblasti Reutte si můžete vychutnat tuto tradiční dopravu při romantické jízdě na kočárových saních Trochu více vzrušující bude uřčitě jizda na trati se psím spřežením.

Aktivity v Naturparkregion Reutte

Všechny aktivity+
© Naturparkregion Reutte/Robert Eder
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Naturparkregion Reutte
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Naturparkregion Reutte


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Naturparkregion Reutte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Untermarkt 34, Reutte

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!