Údolí Lechtal

Co byste řekli na dovolenou v jedné z posledních skutečně drsných říčních krajin v Evropě? Během pobytu v regionu Lechtal vám bude neustále dělat společnost divoká řeka Lech se svým mohutným korytem a širokými břehy se záplavou písku a štěrku.

Široširý tok, rozsáhlé plochy štěrku a písku podél břehů, husté lužní lesy všude okolo: Lech je jednou z posledních dosud nezkrocených řek na starém kontinentu. Protéká půvabným údolím Lechtal, napříč působivou vysokohorskou krajinou mezi rozeklanými vrcholky Allgäuských a Lechtalských Alp. Lechtal je domovem mimořádně rozmanité flóry a fauny, roste zde více než 1160 druhů kvetoucích rostlin, což z údolí dělá skutečný ráj pro milovníky přírody a všechny pěší turisty.

Fresky na statcích ukazují výjevy z dávných dob

Vesnice v údolí Lechtal jsou po celém Rakousku proslulé díky propracovaným freskám na fasádách některých historických statků. Fresky pocházejí z 18. století a zobrazují výjevy z každodenního života zemědělců nebo biblické příběhy. Nejvíc jich je k vidění v Holzgau. Pro vyznavače pěší turistiky a horských túr je v regionu Lechtal připravena celá řada různě náročných tras, mezi ty nejoblíbenější patří „Stezka smyslů“, která prochází kaňonem Hölltalschlucht a dále pěšiny vedoucí k vodopádu Modertalbach. Návštěvníci, kteří to s turistikou myslí skutečně vážně, pak ocení 125 km dlouhou stezku podél řeky Lech. Některé pěší trasy jsou udržované také v zimních měsících, kdy lákají k procházkám na sněžnicích. Z těch stojí za zmínku zejména oblíbená túra k chatě Bernhardseckhütte (s možností zastávky na chatě Gibler Alm). V Lechtalu je také několik poklidných lyžařských středisek, která jsou ideální pro rodiny s menšími dětmi. Samozřejmostí pak je síť běžkařských tras na klasiku i bruslení, sáňkařské dráhy a kluziště. Pokud chcete řeku Lech a některé její divoké přítoky poznat opravdu zblízka, pak vřele doporučujeme rafting a/nebo canyoning.

Široširý tok, rozsáhlé plochy štěrku a písku podél břehů, husté lužní lesy…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Údolí Lechtal
Všechny aktivity+
Romantická a odlehlá vysokohorská vesnička Fallerschein, © Lechtal Tourismus/Anja Krämer
Romantická a odlehlá vysokohorská vesnička Fallerschein
Geierwally-Freilichtbühne: divadelní scéna ve skalách pod širým nebem, © kdg mediacope/Arnold Weißenbach
Geierwally-Freilichtbühne: divadelní scéna ve skalách pod širým nebem
Hrad Ehrenberg: kde se na jeden den můžete stát rytířem, © Tirol Werbung/Aichner Bernhard
Hrad Ehrenberg: kde se na jeden den můžete stát rytířem
Highline 179: Nejdelší visutý most na světě, © Naturparkregion Reutte/Strabag
Highline 179: Nejdelší visutý most na světě
Výhledy nemají chybu, © Lechtal/Irene Ascher
Výhledy nemají chybu

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Údolí Lechtal


Všechny apartmány v Údolí Lechtal

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Údolí Lechtal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hausnummer 55b, Elbigenalp, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!