Lechtal

Díky své bohaté biologické rozmanitosti byla oblast kolem řeky Lechu vyhlášena jako přírodní rezervace.

Lechtal v létě

 • V Lechtalu Vás očekává široká nabídka pěších turistických tras. Početné tématické stezky jako Geierwally, Hölltalrunde nebo vodní zážitková cesta – Doserwasserfall nabízí pestré zážitky pro celou rodinu. Vyhlídkové trasy jako orlí stezka Adlerweg nebo Lechweg o celkové délce 125 km vedou přes velkou část údolí Lechu. Při vysokohorských hřebenových  túrách je stejně tak možné, jako při pohodlných trasách si užít početných salaší a horských chat tohoto regionu. Lechtalerská lanová dráha Vám příjemně zkrátí přístup k mnoha turistickým a horským trasám a bezplatný turistický bus Vás odveze na různá turistická místa tohoto prázdninového regionu.
 • V Lechtalerských Alpách se můžete těšit na široký výběr lezeckých zahrad a mnoho horolezeckých možností.
 • Přírodní park Tiroler Lech Vám nabízí na 41 čtverečních kilometrech úchvatné výhledy do nedotčené přírody. Díky své bohaté biologické rozmanitosti byla oblast kolem řeky Lechu vyhlášena jako přírodní rezervace, kde jsou pro rodiny s dětmi nabízeny speciální prohlídky.
 • Pohodoví cyklisté si na čtyřech etapách cyklopěší trasy údolím Lechtal z Reutte do Steeg přijdou opravdu na své. Očekává Vás nepřeberné množství tras pro horská kola různých obtížností.
 • Lechtal může být pro Vás také vynikajícím místem k prozkoumání na koni. V regionu najdete pro Vás tu pravou nabídku  projížděk na koních a to ať už jste začátečníci, či pokročilí.
 • Řezbářství má v Lechtalu dlouhou tradici, o čemž svědčí mnoho uměleckých dílen a bezpočet lidových řezbářských jizeb. Řezbářské kurzy jsou nabízeny mimo jiné také ve dvou řezbářských školách v Elbigenalp. 
 • Mnohé bazény a aquaparky v Lechtalském regionu jsou pro rodiny s dětmi mimořádným zážitkem.
 • Těšte se na množství adrenalinových akcí při raftingu a canyoningu. Nebo poznejte region při paraglidingu z ptačí perspektivy.

Lechtal v zimě

 • Běžkaři naleznou v tomto regionu 260 km běžěckých tras, jak pro klasiku, tak skating různých úrovní obtížnosti. Přírodní regionální park Lechtal-Reutte se může počítat k tyrolským specialistům na běžecký lyžařský sport. Mezi obcemi Bach a Stockach byla vybudována první evropská tréninková trasa pro běžkaře, na které díky senzoru měření rychlosti v obou stopách má běžkař neustále k disposici svou časomíru. Snímač si můžete vypůjčit v různých výdejnách. Užití všech tras je bezplatné.
 • Skialpinismus, túry na sněžnicích a zimní pěší turistika: v Lechtalu najdete ideální podmínky obzvláště pro mírné zimní sportovní aktivity stranou od sjezdovek. Zdejší škola Alpinismu nabízí kurzy a túry s průvodci a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. 
 • V Höfenu byla vystavěna 15 m vysoká lezecká ledová věž. Zde mohou lezci pomocí zajišťovacích lan samostatně s blokanty vystoupat nahoru s horním jištěním Top-rope. Kromě toho i v Bachu existují možnosti lezení v ledu.
 • V přírodním regionálním parku Lechtal je pět skiareálů, jež jsou obzvláště vhodné pro rodiny s dětmi a pro pohodové lyžaře: Rodinný Jöchelspitze Bach – Stockach, největší skiareál tyrolského Lechtalu, rodinný vlek  Stanzach, Gföllberglift Holzgau a vleky  Knittel v Elbigenalpu. V blizkosti této rekreační oblasti se nachází špičkový skiareal Warth in Vorarlberg. Noční lyžování je možné provozovat v Stanzach a v Elbigenalpu každé dva dny v týdnu na osvětlených sjezdovkách.
 • V Lechtalu je dohromady deset sáňkařských drah. Kromě toho čeká na hosty mnoho osvětlených kluzišť, kde je možné si také zahrát metanou.

Aktivity v Lechtal
Všechny aktivity+
© Lechtal Tourismus/Anja Krämer
© kdg mediacope/Arnold Weißenbach
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Naturparkregion Reutte/Strabag
© Lechtal/Irene Ascher

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Lechtal


Všechny apartmány v Lechtal
Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Lechtal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hausnummer 55b, Elbigenalp

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!