Rodinná lyžařská dovolená v Kitzbühelských Alpách – Brixental

Dvojice ski areálů v údolí Brixental dohromady tvoří jednu z největších navzájem propojených sítí sjezdovek s celou řadou kratších lanovek a snadných tratí pro děti.

Tento family-friendly region je domovem hned dvou skvělých lyžařských resortů - SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental a Kitzbühel/Kirchberg. SkiWelt, jedno největších navzájem propojených středisek zimních sportů v Rakousku, nabízí množství mírných sjezdovek pro děti a začátečníky. Kromě toho jsou zde velké cvičné louky, speciální maximálně bezpečné lanovky pro nejmenší caparty a návštěvníci mohou využívat službu hlídání dětí. Mezi další atrakce, které mají rádi všichni členové rodiny, patří vesnice iglú v Hochbrixenu s výstavou ledových skulptur a tři sjezdovky „Skimovie", kde se lyžaři a snowboardisté mohou nechat natočit v akci. Také ve ski areálu Kitzbühel/Kirchberg je bezpočet atrakcí a aktivit pro hosty všech věkových kategorií. A nejlepší na tom je, že všechny vleky v „Kinderwiesenu" dole v údolí se mohou využívat zdarma.

Sáňkování je další skvělá aktivita pro celou rodinu. V Gaisbergu čeká na návštěvníky 3,5 km dlouhá sáňkařská dráha.

Speciální balíčky pro rodiny. SkiWelt nabízí celou řadu slev a speciálních akcí pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Oblíbený je třeba balíček pro rodiny s nejmenšími caparty, jehož součástí je jeden skipas, o který se rodiče mohou dělit. V průběhu týdne Family Ski Weeks děti až do 15 let lyžují zdarma. V Kitzbühelu jsou zase dny Kids Go Free, kdy za lanovky neplatí děti ani teenageři.

Lyžařské školy. Návštěvníci v údolí Brixental a v Kitzbühelských Alpách mají na výběr celkem tři lyžařské školy pro děti již od tří let. Skischule Aktiv v Brixenu nabízí privátní i skupinové lekce, Skischule The Reds ve Westendorfu je vyhlášená množstvím zábavných her, při kterých se děti nenásilně učí základy lyžování. V neposlední řadě je zde Kroko-Kinderland v Kirchbergu, kde sídlí mnoha cenami ověnčená Skischule Alpine Profis s týmem instruktorů, kteří s nadšením učí malé lyžaře první obloučky na sněhu.

Lyžařské půjčovny

Intersport Gschwantler, Brixen
Gerry Sport, Kirchberg
Skiverleih Hausberger, Westendorf

Family-friendly horské restaurace

Berggasthof Nieding, horní stanice lanovky, Brixen
Gasthof Ochsalm, horní stanice lanovky, Kitzbühel
Restaurant Bruchstall, horní stanice lanovky, Westendorf

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Další dovolenkové aktivity v Kitzbühelské Alpy – region Brixental

Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!