Kitzbühelské Alpy – region Brixental

Odpočinek a klid přímo v srdci Kitzbühelských Alp: region Brixental se třemi hlavními vesnicemi – Brixen im Thale, Kirchberg a Westendorf – je atraktivní pro všechny návštěvníky, které láká myšlenka na návrat zpět do přírody v překrásné vysokohorské krajině.

Region okolo údolí Brixental s vesnicemi Brixen im Thale, Kirchberg a Westendorf si dokázal uchovat svou autentickou přírodní krásu. Brixental je zasazen přímo v srdci Kitzbühelských Alp s mnoha půvabnými bočními údolíčky a loukami posetými květinami. Tuto oblast ohraničuje na severu masiv Wilder Kaiser a na jihu vesnice Kirchberg. Region je rájem pro sportovní nadšence, rodiny a všechny, kdo hledají klid v divukrásné vysokohorské krajině. Za vidění rozhodně stojí jezero Filzalmsee a řeka Brixentaler Ache.

Díky ideálním termickým podmínkám tento kout Tyrolska s oblibou vyhledávají piloti horkovzdušných balonů. Z výšky vidí jako na dlani mimo jiné hustou síť tratí pro horská kola a cyklostezek pro jezdce všech výkonnostních kategorií. V zimě pak zde jsou známé ski areály SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental a Kitzbühel/Kirchberg, které mají rádi nejen lyžaři a snowboardisté, ale také běžkaři. Mezi nevšední akce v Brixentalu patří tradiční dostihy na sněhu, které se pravidelně vždy začátkem ledna konají ve Westendorfu.

Od tradiční kuchyně až po haute cuisine

Celá řada návštěvníků přijíždí do regionu Brixental ochutnat místní jídlo a pití. Tito hosté pak vyhledávají nejen tradiční horské chaty a restaurace, ale také třeba bylinkové zahrádky, výrobny sýrů nebo palírny, kde vzniká schnapps, jako je třeba cenami ověnčený podnik Haus Erber. Malí lokální výrobci by snad nemohli být odlišnější, avšak jedno mají společné: pečlivě dbají na nejvyšší kvalitu svých produktů. Jejich snahu o dokonalost podporují projekty, jako je například „Brixentaler KochArt” – jde o iniciativu, která hodnotí a propaguje regionální produkci. Ti, kdo preferují haute cuisine, mohou zamířit do restaurace Rosengarten v Kirchbergu. Její šéfkuchař Simon Taxacher je majitelem čtyř čepců prestižního kulinářského průvodce Gault Millau a pro zájemce dokonce pořádá kurzy vaření.

Region okolo údolí Brixental s vesnicemi Brixen im Thale, Kirchberg a Westendorf si dokázal uchovat svou autentickou…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Kitzbühelské Alpy – region BrixentalVšechny aktivity+
Snowpark pro začátečníky i pokročilé, © Bildarchiv SkiWelt
Snowpark pro začátečníky i pokročilé
V Bike Academy se naučíte jezdit jako profíci, © Bergbahn AG Kitzbühel
V Bike Academy se naučíte jezdit jako profíci
Geocaching: honba za pokladem, © Kitzbüheler Alpen - Brixental
Geocaching: honba za pokladem
Bylinková zahrádka: jak chutnají Alpy, © Kitzbüheler Alpen/Kurt Tropper
Bylinková zahrádka: jak chutnají Alpy
Alpinolino: dobrodružství v přírodě pro celou rodinu, © Archiv Bergbahn Westendorf
Alpinolino: dobrodružství v přírodě pro celou rodinu

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Kitzbühelské Alpy – region Brixental


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Kitzbühelské Alpy – region Brixental

Příjezd Kitzbühelské Alpy – region Brixental

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 11, Kirchberg, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!