Region Kaiserwinkl

Zvlněné svahy a nad nimi koruna tvořená mohutnými skalními štíty – region Kaiserwinkl je zasazen v širokém údolí mezi pohořím Kaiser na jihu a úpatím Chiemgauských Alp na severu.

Region Kaiserwinkl je zasazen ve východní části Tyrolska mezi mohutným horským masivem Wilder Kaiser na jihu a Chiemgauskými Alpami na severu. Zdejší krajinu tvoří zvlněné svahy, nad kterými se tyčí ostře řezané skalní štíty pohoří Wilder Kaiser. Největší obcí v tomto regionu je Kössen s nevšedními statky, jejichž zdi zdobí působivé dekorativními malby zobrazující tradiční výjevy ze života v horách. Kössen, kde žije zhruba 4200 obyvatel, leží ve východní části regionu na divoké horské řece Tiroler Ache, která je oblíbeným cílem vyznavačů raftingu a dalších vodních sportů. Nejmenší vesnicí v oblasti je Rettenschöss, pravý opak rušného Kössenu a ráj pro ty, kdo si na dovolené chtějí užít především klid. Mírumilovnou atmosféru v těchto místech v  západním koutě regionu Kaiserwinkl dotváří několik rozlehlých statků, z nichž některé jsou staré až 800 let. Návštěvníci zde najdou hustou síť turistických stezek včetně několika tras, které vedou přes hranici do sousedního Bavorska.

Země zaslíbená běžkování a letům horkovzdušnými balony

Přímo v srdci regionu Kaiserwinkl leží jezero Walchsee, které své jméno sdílí s obcí, jenž ho obklopuje. V průběhu letních měsíců je jezero s tyrkysovou hladinou oblíbeným místem na koupání, plavby na pramicích, vodní lyžování a rozmanité vodní sporty. V zimě zdejší ski areály Hochkössen a Zahmer Kaiser nabízejí lyžařům a snowboardistům pestrý výběr sjezdovek. Také běžkaři mají v této oblasti s několika centry běžeckého lyžování a hustou sítí vždy perfektně upravených stop z čeho vybírat. Mezi nejvýznamnější události v Kaiserwinklu každý rok patří lednový festival balonového létání, kdy se v průběhu celého týdne na obloze nad údolím vznášejí pestrobarevné barevné balony a na programu je celá řada různých soutěží a závodů.   

Region Kaiserwinkl je zasazen ve východní části Tyrolska mezi mohutným horským masivem Wilder Kaiser na jihu a…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Kaiserwinkl

Všechny aktivity+
© Tirol Werbung/Uhlig Bernd
© Tirol Werbung/Josef Mallaun
© Kaiserwinkl
© Kaiserwinkl
© Kaiserwinkl/Bernhard Bergmann

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Kaiserwinkl


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Kaiserwinkl

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Postweg 6, Kössen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!