Innsbruck und seine Feriendörfer

Jako žádný jiný region spojuje oblast Innsbruck a jeho prázdninové vesnice pulzující život města, šarmantní vesničky a úžasné zážitky z hor: zde se cítí dobře jak milovníci kultury tak i sportu.

Innsbruck und seine Feriendörfer v létě

 • V hlavním městě země Tyrolska zažijete harmonickou souhru historických budov a moderní architektury. Prohlédnete si kulturní pamětihodnosti jako je zlatá střecha či císařský Hofburg a nebo si vyjedete novou lanovkou Nordkettenbahn vzdálenou jen pár minut od středu města do výšky 2.250 metrů nad mořem.
 • Prohlédněte si okolí během putování např. na stezce Zirbenweg na hoře Patscherkofel, na orlí cestě Adlerweg, innsbrucké cestě horských chatek - Innsbrucker Almenweg – a nebo na strašidelné stezce - Oberperfer Geisterwanderweg. Také známá Jakubova cesta - Jakobsweg – tu vede přes město Innsbruck a jeho okolí.
 • Jestliže máte rádi rychlou chůzi nebo běh, tak najdete nejenom v Innsbrucku širokou nabídku stezek na běhání, ale také např. 80 kilometrů cest na běh či nordic walking v kompetenčním centru Laufkompetenzzentrum ve městech Igls a Lans. Ve vysoko položeném tréninkovém centru v Kühtai, v nadmořské výšce 2012 mnm, na vás čekají profesionální tréninkové podmínky.
 • Na kole se můžete pustit do objevování okolí na cyklotrase podél řeky Inn a nebo na náročných stezkách pro horské kolo. Také zde najdete v nabídce vedené tůry. A pro obvzláště odvážné cyklisty se nabízí singletrail na hoře Nordkette.
 • Oblast Innsbruck a jeho prázdninové vesnice je vhodná především pro začátečníky v golfu – najdete tu tři 9-ti jamková hřiště v Innsbruck/ Igls, Innsbruck Lans a Mieming a také golfové tréninkové centrum v Innsbrucku. V Mieming pak najdete asi nejhezčí 18-ti jamkové golfové hřiště Tyrolska.
 • Osvěžení v horkých letních dnech nabízí několik bazénů a jezer, obvzláště hezké je jezero Lanser See nebo Badesee Mieming.

Innsbruck und seine Feriendörfer v zimě

 • V hlavním městě Tyrolska Innsbrucku se již třikrát konaly zimní olympijské hry. Za 20 minut se dostanete z centru města moderní lanovkou Nordkettenbahn do výšky 2.000 metrů nad mořem, do lyžařského střediska Nordkette, které je obvzláště oblíbené u mladých lidí. A nebo se odvážíte sjet olympijskou bobovou dráhu v Igls na bobech pro hosty.
 • Devět lyžařských středisek areálu Olympia Skiworld očekávají zimní sportovce s 90ti lanovkami a vleky, 300 kilometry sjezdovek, gratis skibusy a zábavnými kurzy lyžování pro děti.
 • V regionu najdete 120 kilometrů běžkařských drah. Ve výšce 1700 mnm např. najdete přírodní ráj Lüsens v údolí Sellraintal se skvělými sněhovými podmínkami a nespočetnými běžkařskými dráhami. A nebo můžete trénovat na velmi vysoko položené běžkařské dráze v Kühtai ve výšce 2020 mnm – jedná se o nejvýše položené zimní sportovní středisko mimo oblast ledovců. Slunečné momenty na běžkách si určitě zažijete na prosluněné planině Mieminger Plateau
 • V rámci prvních zimních olympijských her pro mládež v roce 2012 bylo v Kühtai postaveno nové zábavní středisko, které je přístupné také veřejnosti: 180 metrů dlouhá a 7 metrů vysoká superpipe, dále jsou tu slope pipe a také super-cross-stezka. A jestliže toho za den nebudete mít dost, tak se vydáte každou středu a sobotu na noční lyžování od 19.30 do 22 hodin.
 • V prázdninových vesničkách na vás čeká několik sáňkařských drah, některé z nich jsou osvětlené také večer. Na mnoha místech si můžete sáně také vypůjčit, skibus je zdarma také pro sáňkaře.

 

Aktivity v Innsbruck und seine Feriendörfer


Všechny aktivity+
© Innsbruck Tourismus/Christof Lackner
© Tirol Werbung/Jenewein Markus
© Innsbruck Tourismus/Roland Schwarz
© Plateauniker
© Tirol Werbung/Valentin Margreiter

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Innsbruck und seine Feriendörfer


Hledat ubytování
Počet cestujících

Akce v Innsbruck und seine Feriendörfer

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!