Innsbruck und seine Feriendörfer

Jako žádný jiný region spojuje oblast Innsbruck a jeho prázdninové vesnice pulzující život města, šarmantní vesničky a úžasné zážitky z hor: zde se cítí dobře jak milovníci kultury tak i sportu.

Innsbruck und seine Feriendörfer v létě

 • V hlavním městě země Tyrolska zažijete harmonickou souhru historických budov a moderní architektury. Prohlédnete si kulturní pamětihodnosti jako je zlatá střecha či císařský Hofburg a nebo si vyjedete novou lanovkou Nordkettenbahn vzdálenou jen pár minut od středu města do výšky 2.250 metrů nad mořem.
 • Prohlédněte si okolí během putování např. na stezce Zirbenweg na hoře Patscherkofel, na orlí cestě Adlerweg, innsbrucké cestě horských chatek - Innsbrucker Almenweg – a nebo na strašidelné stezce - Oberperfer Geisterwanderweg. Také známá Jakubova cesta - Jakobsweg – tu vede přes město Innsbruck a jeho okolí.
 • Jestliže máte rádi rychlou chůzi nebo běh, tak najdete nejenom v Innsbrucku širokou nabídku stezek na běhání, ale také např. 80 kilometrů cest na běh či nordic walking v kompetenčním centru Laufkompetenzzentrum ve městech Igls a Lans. Ve vysoko položeném tréninkovém centru v Kühtai, v nadmořské výšce 2012 mnm, na vás čekají profesionální tréninkové podmínky.
 • Na kole se můžete pustit do objevování okolí na cyklotrase podél řeky Inn a nebo na náročných stezkách pro horské kolo. Také zde najdete v nabídce vedené tůry. A pro obvzláště odvážné cyklisty se nabízí singletrail na hoře Nordkette.
 • Oblast Innsbruck a jeho prázdninové vesnice je vhodná především pro začátečníky v golfu – najdete tu tři 9-ti jamková hřiště v Innsbruck/ Igls, Innsbruck Lans a Mieming a také golfové tréninkové centrum v Innsbrucku. V Mieming pak najdete asi nejhezčí 18-ti jamkové golfové hřiště Tyrolska.
 • Osvěžení v horkých letních dnech nabízí několik bazénů a jezer, obvzláště hezké je jezero Lanser See nebo Badesee Mieming.

Innsbruck und seine Feriendörfer v zimě

 • V hlavním městě Tyrolska Innsbrucku se již třikrát konaly zimní olympijské hry. Za 20 minut se dostanete z centru města moderní lanovkou Nordkettenbahn do výšky 2.000 metrů nad mořem, do lyžařského střediska Nordkette, které je obvzláště oblíbené u mladých lidí. A nebo se odvážíte sjet olympijskou bobovou dráhu v Igls na bobech pro hosty.
 • Devět lyžařských středisek areálu Olympia Skiworld očekávají zimní sportovce s 90ti lanovkami a vleky, 300 kilometry sjezdovek, gratis skibusy a zábavnými kurzy lyžování pro děti.
 • V regionu najdete 120 kilometrů běžkařských drah. Ve výšce 1700 mnm např. najdete přírodní ráj Lüsens v údolí Sellraintal se skvělými sněhovými podmínkami a nespočetnými běžkařskými dráhami. A nebo můžete trénovat na velmi vysoko položené běžkařské dráze v Kühtai ve výšce 2020 mnm – jedná se o nejvýše položené zimní sportovní středisko mimo oblast ledovců. Slunečné momenty na běžkách si určitě zažijete na prosluněné planině Mieminger Plateau
 • V rámci prvních zimních olympijských her pro mládež v roce 2012 bylo v Kühtai postaveno nové zábavní středisko, které je přístupné také veřejnosti: 180 metrů dlouhá a 7 metrů vysoká superpipe, dále jsou tu slope pipe a také super-cross-stezka. A jestliže toho za den nebudete mít dost, tak se vydáte každou středu a sobotu na noční lyžování od 19.30 do 22 hodin.
 • V prázdninových vesničkách na vás čeká několik sáňkařských drah, některé z nich jsou osvětlené také večer. Na mnoha místech si můžete sáně také vypůjčit, skibus je zdarma také pro sáňkaře.

 

Aktivity v Innsbruck und seine Feriendörfer


Všechny aktivity+
© Innsbruck Tourismus/Christof Lackner
© Tirol Werbung/Jenewein Markus
© Innsbruck Tourismus/Roland Schwarz
© Plateauniker
© Tirol Werbung/Valentin Margreiter

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Innsbruck und seine Feriendörfer


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Innsbruck und seine Feriendörfer
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Burggraben 3, Innsbruck

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!