Region Imst

Prázdninový region v okolí městečka Imst na úpatí Lechtalských Alp nabízí návštěvníkům ideální podmínky pro rozmanité outdoorové aktivity a také celou řadu akcí včetně proslulého masopustu, který se zde koná již několik staletí.

Imst je oblíbenou základnou pro návštěvníky, kteří na dovolené hledají outdoorové aktivity, zábavu i kulturu. Městečko s dlouhou a bohatou historií leží na úpatí Lechtalských Alp v nadmořské výšce kolem 830 m, odkud se otevírají nádherné výhledy na okolní region. Je velká pravděpodobnost, že túry, cyklistiku a další aktivity si zde budete užívat za pěkného počasí, protože slunce v regionu Imst svítí nadprůměrné množství hodin. Jako bonus pak můžete objevovat místní muzea, galerie, tradice i zvyky. Tou nejznámější ze všech tradic je široko daleko proslulý masopustní průvod Schemenlaufen, při kterém se muži a chlapci z Imstu a okolí oblékají do pestrých kostýmů a procházejí ulicemi.

Spousta zábavy pro amatérské geology

Zatímco Schemenlaufen se koná pouze jednou za čtyři roky, lyžařská a turistická oblast Hoch-Imst láká návštěvníky neustále, v letních i zimních měsících. Moderní lanovky lifrují vyznavače outdoorových aktivit na zdejší sjezdovky a turistické stezky, zatímco v samotném městečku je k dispozici celoročně otevřené horolezecké centrum. Všichni, kdo se třeba jen okrajově zajímají o geologii, by si rozhodně měli zajít do nedaleké soutěsky Rosengartenschlucht. Tato zhruba 1,5 km dlouhá drsná rokle, která patří mezi nejvýznamnější biotopy v celém Tyrolsku, patří mezi oblíbená výletní místa milovníků přírody, pěších turistů - a samozřejmě také amatérských geologů.
 

V regionu Imst je celkem devět vesnic, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Například v Schönwies vás doslova uhranou nádherné výhledy na vysokohorskou krajinu ze stezky Panoramasteig a z místní sáňkařské dráhy. V Karröstenu pak můžete prozkoumat geologickou stezku nebo zdokonalit své lezecké dovednosti v krytém boulder centru. Z vesnice Roppen to máte jen malý kousek do adventure parku Area 47 s pestrou nabídkou adrenalinových aktivit všeho druhu.

Imst je oblíbenou základnou pro návštěvníky, kteří na dovolené hledají outdoorové…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Imst

Všechny aktivity+
© Imst Tourismus
© Andy Stimpfl
© ©Storyteller Labs Seceda, Salewa Faces
Tradiční masopust, © Tirol Werbung / Aichner Bernhard
Tradiční masopust
Nejdelší horská bobovka na světě, © Imster Bergbahnen/Gerhard Berger
Nejdelší horská bobovka na světě
Slavnostní tradice a stará řemesla, © Martin Lugger
Slavnostní tradice a stará řemesla

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Imst


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Imst

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Johannesplatz 4, Imst, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!