Region Kufsteinerland pro rodiny

Svěží zelené louky, křišťálově čistá horská jezera a středověká pevnost - region Kufstein má mnoho různých tváří, které čekají na objevování během letní dovolené a obzvlášť atraktivní je pro rodiny.

Pro návštěvníky z České republiky vede nejsnazší cesta do Kufsteinu přes Německo, protože tento region se prostírá přímo u hranice mezi Rakouskem a spolkovou republikou. Jednou z prvních věcí, kterou po příjezdu uvidíte, je 800 let starý hrad Kufstein - nejznámější památka široko daleko, která je oblíbeným tipem na výlet s rodinou. Na hradě, resp. pevnosti, totiž pořádají speciální prohlídky pro děti. Pokud byste se raději vydali do hor, v okolí Kufsteinu najdete celou řadu tras vhodných na rodinný trek, třeba výšlap na chatu Brentenjochalm. V horkých letních dnech doporučujeme navštívit některý z venkovních bazénů nebo jezer, kde se spolehlivě ochladíte. Mezi nejatraktivnější místa na koupání patří jezero Hechtsee v Brandenberských Alpách, zábavní park Hallo du v Ebbsu a rodinná koupaliště v Kufsteinu a Erlu. Milovníci koní by si určitě neměli nechat ujít velkolepé představení krásných zvířat tyrolského plemene Haflinger ve stájích Fohlenhof Ebbs. V regionu Kufstein je také zoologická zahrada, kde můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat třeba opice.

To nejlepší z bezplatného týdenního programu aktivit

Od začátku července do začátku září každý všední den se děti a teenageři v regionu Kufstein mohou těšit na množství skvělých outdoorových aktivit v rámci bezplatného týdenního programu. K těm nejzajímavějším patří návštěva horské farmy, noční výprava do sousední vesnice, nebo den strávený v roli rytíře či princezny na jednom z impozantních místních hradů.

Více o programu aktivit

Region Kufsteinerland: aktivity pro rodiny v regionu


 Mapa

Kde využijete kartu hosta

Návštěvníci ubytovaní v regionu Kufsteinerland dostanou při příjezdu zdarma kartu Kufsteinerland Card, která zajistí rozmanité výhodné nabídky a slevy. Mezi ty, které budou zajímat hlavně rodiny, patří:

  • Bezplatná účast v programu aktivit, kam patří např. pěší túry s průvodcem, noční treky nebo procházky po loukách
  • Slevy na jízdenky na autobusové linky IOG
  • Slevy na vstupenky do pevnosti Kufstein, centra chovu koní Ebbs, mini zooparku v Niederndorfu, atd.
  • Slevy na lanovku Kaiserlift v Kufsteinu (od května do října)

Více o kartě hosta 

Další dovolenkové aktivity v Region Kufsteinerland

Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!