Kufsteinerland

Zažijte nádhernou dovolenou v oblasti Kufstein – krásná příroda vás zláká.

Ferienland Kufstein v létě

 • Prázdninová oblast Kufstein se svými osmi vesničkami: Bad Häring, Ebbs, Erl, Langkampfen, Niederndorf, Niederndorferberg, Schwoich a Thiersee, stejně jako pevnost Kufstein leží na severovýchodě Tyrolska, na hranici s Bavorskem.
 • Více než 800 kilometrů nenáročných stezek přímo na úpatí pohoří Kaisergebirge se těší na návštěvu pěších turistů, kteří hledají spíše pohodové vycházky. Chráněná krajinná oblast Kaisertal vás zláká na objevení své přírody.
 • Najdete tu okolo 220 kilometrů cyklotras, náročné stezky na horské kolo a speciální trasy pro elektrická kola. Podnikněte výlet na nejvýše položenou chatu Tyrolska, kde se vyrábí sýr anebo prozkoumejte údolí Inntal na cyklotrase podél řeky Inn.
 • Pestrobarevný je také kulturní program v oblasti Kufstein: v létě nabídka operet odehrávajících se v jedinečném prostředí pevnosti Kufstein, mezinárodně známý festival  „Festspiele Erl“, každoroční dny Beethovena „Tiroler Beethoven-Tage“, tradiční pašije v Thiersee a Erlu jsou jen několik z mnoha vrcholných bodů v kulturním kalendáři.
 • Milovníky zvířat potěší návštěva chovu hříbat ve vesnici Ebbs, středisko tyrolského chovu haflingů a zoologická zahrada s raritami – najdete tu více než 500 zvířat a 70 druhů zvířat.
 • Návštěva městěčka Kufstein je neodmyslitelnou součástí dovolené; široká nabídka obchodů i pamětihodností, předevsím pevnosti Kufstein vás jistě nadchne.
 • Osvěžení Vám přinese skok do jednoho z mnoha jezer v této oblasti jako např. Hechtsee,  Stimmersee,  Thiersee nebo Bananensee – první biotop na koupání v Tyrolsku.
 • Lázeňské centrum Bad Häring je jedno z nejnavštěvovanějších léčebných míst v Rakousku. Nabízí širokou nabídku lázeňských a odpočinkových pobytů.

Ferienland Kufstein v zimě

 • Lyžařské areály s mnoha mírnými sjezdovkami jsou vhodné pro rodinou dovolenou. V Thierseetal nebo v lyžařském areálu Zahmer Kaiser-Durchholzen najdou lyžaři i snowboardisté optimální podmínky. Kromě toho se prázdninová oblast Kufstein nachází u vchodu do největšího lyžařského areálu Rakouska - SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental.
 • Celá oblast je protkána výborně upravenými běžkařskými dráhami. Obvzláště dráhy, které se nacházejí v areálu Schwoicher, na slunečné plošině Bad Häringer Sonnenplateau či v údolí Thierseetal platí jako jistota sněhu.
 • Mnoho zimních stezek lákají za poznáním přírody. Při slunečné procházce do údolí Kaisertal si užijete nádherných výhledů do pohoří Kaisergebirge.
 • V předvánoční době má pevnost Kufstein nezaměnitelnou atmosféru díky malým prodejním stánkům a tradičním akcím.
 • Slavnosti k předsilvestru v Kufstein už mají status kultu: již 30. prosince se ve městě Kufstein slaví silvestr.

Aktivity v Kufsteinerland

Všechny aktivity+
© Bildarchiv SkiWelt
© Kurzentrum Bad Häring-Künig GmbH
© Peter Kirtzbichler
© Ferienland Kufstein
© Tirol Werbung/W9 Studios

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Kufsteinerland


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Kufsteinerland
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Unterer Stadtplatz 8, Kufstein

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!