St. Leonhard im Pitztal

St. Leonhard zasazený na samém konci údolí Pitztal je jednou z největších obcí v Rakousku a domovem vrcholu Wildspitze (3768 m) – nejvyšší hory v severní části Tyrolska.

Návštěvníci, kteří zamíří do „St. Leonhard”, by k názvu obce neměli zapomenout přidat „im Pitztal”, aby se vyhnuli omylu a nedojeli někam jinam. V Alpách je totiž celá řada vesnic pojmenovaných po tomto světci z raného středověku. Svatý Leonard z Limoges se narodil do zámožné rodiny a získal prvotřídní církevní vzdělání, aby se mohl stát biskupem. Nabídku na významnou pozici v církevní hierarchii však odmítl a místo života v přepychu se stáhl do ústraní a zvolil život poustevníka. Veškerý čas, práci a modlitby věnoval svým bližním z okraje společnosti. Takoví lidé tehdy přežívali ze dne na den jen s velkými obtížemi – což je stav, který celá řada generací farmářů z údolí Pitztal velmi dobře zná.

Protože v drsných vysokohorských podmínkách nedokázali vyprodukovat dost jídla, aby uživili početné rodiny, museli mnozí farmáři posílat své děti na práci do bohatších regionů. Tato praxe byla běžná až do druhé poloviny 19. století, kdy do Pitztalu přijeli první horolezci. Pro tyto návštěvníky nebylo údolí nehostinnou zemí, kterou je třeba obdělávat, ale nepopsaným plátnem pro realizaci jejich romantických snů o nedotčené přírodě a vysokohorských dobrodružstvích.

Společně s turisty se objevily pracovní příležitosti, prosperita a dlouhodobá perspektiva. Dnes je obec St. Leonhard na konci údolí Pitztal neustále rostoucí komunitou a místem, kde se sny návštěvníků stávají skutečností.

Návštěvníci, kteří zamíří do „St. Leonhard”, by k názvu obce neměli zapomenout…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v St. Leonhard im PitztalVšechny aktivity+
Tyrolské horské vesnice nemají nouzi o alpská pohoří. Ale jen St. Leonhard je domovem Wildspitze (3768 m), nejvyšší hory severní části Tyrolská a - po Grossglockneru - druhé nejvyšší hory v Rakousku., © Jörg Lutz
Nejvyšší hora v severní části Tyrolska

Tyrolské horské vesnice nemají nouzi o alpská pohoří. Ale jen St. Leonhard je domovem Wildspitze (3768 m), nejvyšší hory severní části Tyrolská a - po Grossglockneru - druhé nejvyšší hory v Rakousku.

„Café 3440” na ledovci Pitztal by se nemohlo jmenovat jinak: futuristická budova je totiž zasazena na horském vrcholu v nadmořské výšce 3440 metrů. Nejvýše položená kavárna v celém Rakousku je ideálním místem pro vyhlídku na okolní pohoří při kávě a domácím zákusku., © Tirol Werbung/Verena Kathrein
Nejvýše položená kavárna v Rakousku

„Café 3440” na ledovci Pitztal by se nemohlo jmenovat jinak: futuristická budova je totiž zasazena na horském vrcholu v nadmořské výšce 3440 metrů. Nejvýše položená kavárna v celém Rakousku je ideálním místem pro vyhlídku na okolní pohoří při kávě a domácím zákusku.

Uhádnete, kde je nejvýše položené horské jezero v Rakousku? Správně – na konci údolí Pitztal. V jezeře Rifflsee žije velká populace pstruhů a sivenů. Rodiny se mohou vydat na stezku kolem jezera, která zabere asi hodinu a je vhodná i pro kočárky., © Pitztal
Nejvýše situované jezero v Rakousku

Uhádnete, kde je nejvýše položené horské jezero v Rakousku? Správně – na konci údolí Pitztal. V jezeře Rifflsee žije velká populace pstruhů a sivenů. Rodiny se mohou vydat na stezku kolem jezera, která zabere asi hodinu a je vhodná i pro kočárky.

Na mohutných ledových blocích na ledovci Mittelbergferner si zájemci mohou poprvé vyzkoušet lezení na ledopádu. Kromě začátečnické je zde také několik dalších tras různé obtížnosti pro zkušenější lezce. Ledopády jsou k dispozici v zimě i v létě., © Pitztal
Lezení na ledopádu

Na mohutných ledových blocích na ledovci Mittelbergferner si zájemci mohou poprvé vyzkoušet lezení na ledopádu. Kromě začátečnické je zde také několik dalších tras různé obtížnosti pro zkušenější lezce. Ledopády jsou k dispozici v zimě i v létě.

Oblíbené ubytování v St. Leonhard im Pitztal


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd St. Leonhard im Pitztal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: St. Leonhard im Pitztal, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!