Fügen

V přední části údolí Zillertal leží obec Fügen v nadmořské výšce 550 m n.m., která je se svými 3700 obyvateli největším městem regionu.

Fügen v létě

  • Fügen je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku. Lanovka Spieljochbahn vás vyveze přímo z centra města nahoru do turistické oblasti. První stezka pro chození po vrcholcích bosou nohou, horolezecký park a hřiště jsou jen některé z atrakcí, které vás na hoře očekávají.
  • Místní muzeum láká na poutavý příběh o vzniku koledy Tichá noc a jejím rozšíření do celého světa i další zajímavé expozice.
  • Kdo chce propojit kulturní zážitky s lehkým sportem, ten může vyrazit na cyklistické stezky v Zillertalu.
  • O ochlazení se starají přírodní koupaliště a termální lázně Erlebnistherme s nejdelší vodní skluzavkou západního Rakouska.
  • Asi 80 možností ubytování od 4 hvězdičkových hotelů až po ubytování v soukromí je vám na výběr a četné hostince a restaurace vás budou kulinářsky rozmazlovat.

Fügen v zimě

  • Uprostřed města vás vyveze lanovka Spieljochbahn do lyžařské oblasti, která je ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Zde se nachází také nejdelší zasněžený svah v Zillertalu. Bezplatné skibusy vás přivezou k lyžařské lanovce Hochfügen-Hochzillertal.
  • Světově proslulá vánoční píseň Tichá noc, svatá noc má zde ve Fügen svůj původ. Čeká na vás vlastivědné muzeum, výrobna sýrů přístupná veřejnosti, historické kaple a kostely. Zážitkový svět dřeva v nejmodernější tepelné elektrárně na biomasu v Evropě doplní kulturní nabídku.
  • V termálních lázních Erlebnistherme Zillertal najdete nejdelší vodní skluzavku v západním Rakousku, stejně tak mnohačetný saunový a wellnessový svět.
  • Asi 80 možností ubytování jsou vám ve Fügenu k dispozici a také kulinářská nabídka je nanejvýš rozmanitá.

Aktivity v FügenVšechny aktivity+
© Binderholz
© Wörgötter & Friends
© Andi Frank
© Erste Ferienregion im Zillertal
© Heimatmuseum

oblíbené ubytování v Fügen


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Fügen

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hauptstraße 54, Fügen

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!