Lyžování v Brixen im Thale

Brixen im Thale býval jedním ze ski areálů na samém okraji lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Avšak při jejím rozšíření před několika lety se najednou ocitl přímo v srdci této obří sítě sdružující střediska, která dohromady nabízejí 270 km sjezdovek. Díky osmimístné kabinkové lanovce na vrchol Choralpe jsou nyní sjezdovky lyžařského resortu Westendorf přístupné přímo z Brixen im Thale. A abyste se dostali do centra SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, stačí vyjet lanovkou na blízký Hochbrixen.

S více než 80 lanovkami, 80 horskými chatami a několika fun parky je SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental jednou z největších propojených lyžařských oblastí v Rakousku. Není divu, že lyžařům a snowboardistům nějaký čas trvá, než se zorientují. V samotném Brixenu, který je pouhým kolečkem v obrovském soukolí, se však vyznáte snadno. Ski areál oblíbený zejména u rodin s menšími dětmi a začátečníků nabízí dvě lyžařské školy: Aktiv u spodní stanice lanovky a u horní stanice školu nazvanou Brixen im Thale. Ať už si vyberete jednu nebo druhou, bude se vám věnovat některý z řady zkušených instruktorů, kteří každému ochotně pomohou vylepšit lyžařskou nebo snowboardovou techniku. V Hochbrixenu pak mají zájemci k dispozici cvičnou louku Kinder-SkiWelt a u dětí velmi oblíbený Bobo's Miniclub. Po zdejších svazích se vinou nenáročné široké a přehledné sjezdovky, kde si mohou celé rodiny užívat společné lyžování. Nejhezčí panoramatické výhledy se otevírají z vrcholu Hohe Salve. Na jižně situované straně údolí, kam po většinu dne svítí slunce, jsou na výběr tři sjezdovky různých obtížností. Černá pista jménem Kaslach s dostatkem přírodního sněhu a několika terénními vlnami je vyhrazena zkušeným jezdcům. Červená středně obtížná sjezdovka Joch-Abfahrt potěší všechny středně pokročilé lyžaře a snowboardisty. A nakonec modrá pista Tanzer, kterou mnozí považují za vůbec nejhezčí v celém SkiWelt, je ideální pro první začátečnické obloučky. Od jejího dojezdu je zřízena kyvadlová doprava zpět ke spodní stanici lanovky.

Pro ty, kdo potřebují rychlejší sjezdy a více akce, je připraveno měření rychlosti u lanovky Filzbodenbahn a slalom podél vleku Zinsberg. Až vás lyžování nebo snowboarding unaví a budete si potřebovat odpočinout a něco zakousnout, pak můžete zamířit na skutečně nevšední místo: do ledové vesničky Alpeniglu nedaleko horní stanice lanovky na Hochbrixen. Součástí tohoto jedinečného komplexu je 18 iglú a také výstava ledových soch. K jídlu doporučujeme fondue, který se servíruje – kde jinde – na ledových stolech. Kdo není zimomřivý, ten může dokonce přenocovat v iglú apartmá!

Lyžařské oblasti v Brixen im Thale


 Mapa

Brixen im Thale: výlety na sněžnicích v regionu

Ukázat více +

Další dovolenkové aktivity v Brixen im Thale


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!