Bach

V nevelké vesnici Bach v horním údolí Lechtal v nadmořské výšce kolem 1070 m můžete obdivovat na domech nezvyklé fresky zobrazující sezonní dělníky.

Vesnička Bach, ve které žije přibližně 640 obyvatel, leží v horním údolí Lechtal v nadmořské výšce kolem 1070 m. Obcí, která je součástí samosprávného regionu Reutte, protéká několik vodních toků včetně říčky Alperschonbach, jenž se nedaleko odsud vtéká do větší řeky Lech. Alperschonbach se k Bachu blíží z jihu a už z velké dálky uslyšíte hukot jeho vod v drsné a nezvykle úzké soutěsce Madäuer Klamm. Ta je oblíbenou výletní destinací pro všechny, kdo mají rádi divokou vodu. V samotné vesnici stojí celá řada domů zdobených půvabnými freskami, jenž zobrazují generace sezónních dělníků z údolí Lechtal, kteří museli za prací odcházet do zahraničí. Bach je ideálním výchozím bodem pro pěší túry. Mezi ty nejoblíbenější patří stezka podél řeky Lech, cesta údolím Sulztal, panoramatická stezka údolím Lechtal nebo botanická naučná stezka. Obě posledně jmenované začínají u horní stanice lanovky na vrcholu Jöchelspitze v nadmořské výšce 2226 m. V zimních měsících je tato hora, na které sídlí muzeum Heuberg, vyhledávanou destinací mezi lyžaři a snowboardisty. Běžkaři zase ocení síť atraktivních stop vedoucích malebnou zimní krajinou na dně údolí. V létě je Bach oblíbený mezi paraglidisty díky mnoha plochým loukám, které nabízejí dostatek prostoru k přistání. Venkovní koupaliště Freibad Oberlechtal v horkých letních dnech láká k příjemnému ochlazení.

Vesnička Bach, ve které žije přibližně 640 obyvatel, leží v horním údolí Lechtal v nadmořské…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Bach

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Untergiblen 23, Elbigenalp, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!