„Number One direkt“

To nejdůležitější hned na začátek: skály v překrásné krajině u vodopádu Schleierwasserfall nejsou vhodné pro začátečníky. Obtížnost většiny zdejších tras má hodnotu 8 podle rakouské stupnice. Asi po půlhodině chůze od parkoviště dojdete k úpatí pohoří Wilder Kaiser, kde čeká jedna z největších a nejmalebnějších lezeckých oblastí v celém Tyrolsku. Jižně orientovaná vápencová stěna „Schleier" nabízí v průběhu celého roku 201 lezeckých cest s bonusem v podobě majestátních výhledů na Kitzbühelské Alpy. Jednou z nejlepších zdejších cest je proslulá „Number One direkt". Od začátku až do konce vede konzistentním lezeckým terénem s několika odpočinkovými místy.

Topografie

Topografie lezecké oblasti u vodopádu Schleierwasserfall

Lezecká oblast

stupně obtížnosti

Počet cest

Stupeň 5

2

Stupeň 6

36

Stupeň 7

76

Stupeň 8

83

Stupeň 9

4

Celkový počet cest 201

Materiál

Kalk

Orientace

Jih

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Kletterroute „Number One direkt“

Délka cesty

30 m

Klasifikace (stupeň obtížnosti)

7b(+)

Číslo cesty na mapě

36

Objevitel

Harasser, Kernmaier (1988)

Parkování

U hotelu Stanglwirt v Goingu odbočte doleva směrem na Pramu. Na první křižovatce zahněte doprava směrem k jezeru „Badesee" a pokračujte stále dál až k okraji lesa. V jedné z pravotočivých zatáček odbočuje doleva prašná cesta, kde se dá zaparkovat.

Nástup

Vydejte se po lesní stezce podél potoka, odbočte doprava přes most a pokračujte až na rozcestí tří cest. Jděte po té prostřední a dále po cedulích „Schleierwasserfall" až se napojíte na lesní pěšinu. Ta vede do mírného kopce k dalšímu rozcestí, kde zahněte doleva směrem k vodopádu. Počítejte s tím, že přístupová cesta zabere přibližně 40 minut.

Ke stažení

Popis trasy

Vápencová lezecká cesta „Number One direkt" nabízí jedno z nejlepších lezení v celém Tyrolsku. Trasa vede po skalní stěně v sektoru „Graue Wand" a již od samého začátku je velmi náročná. V dolní části jsou dva úseky s poměrně vzdálenými chyty, kde budete potřebovat velkou sílu (to platí obzvlášť pro lezce menší postavy). A na konci vám ještě život zkomplikuje zrádná pasáž s velmi malými chyty.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Going am Wilden Kaiser, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!