„Le Miracle“

Niederthai v údolí Ötztal je jednou z pouhé hrstky žulových lezeckých oblastí v Tyrolsku. Obrovská skála známá jako „Minas Tirith & Glatteis" se tyčí v malé kotlině uprostřed řídkého lesa v nadmořské výšce kolem 1500 metrů, kde panují ideální podmínky pro lezení od jara do podzimu. Ty nejatraktivnější z místních leteckých cest jsou poměrně obtížné. Doslova povinností pro horolezecky zdatné návštěvníky Niederthai je náročná trasa „Le Miracle", kterou poprvé vylezl v roce 1993 Matthias Burtscher.

Barbara Zangerl, © Francois Lebeau

„Pro mě osobně jedna z vůbec nejlepších lezeckých cest v celém Tyrolsku. Náročná a dlouhá trasa vede podél působivé vertikální skalní trhliny. Nebudete vědět, na co se dívat dřív!“

Barbara Zangerl, profesionální lezkyně

Topografie

Topografie oblasti Niederthai

Lezecká oblast

stupně obtížnosti

Počet cest

Stupeň 5

6

Stupeň 6

37

Stupeň 7

59

Stupeň 8

29

Celkový počet cest 131

Materiál

Granit

Orientace

Sever, Východ, Jih, Západ

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Kletterroute „Le Miracle“

Délka cesty

22 m

Klasifikace (stupeň obtížnosti)

7b

Číslo cesty na mapě

6

Objevitel

Matthias Burtscher (1993)

Parkování

Z Oetzu jeďte údolím až do vesnice Umhausen a tam odbočte doleva směrem na Niederthai. Pokračujte kolem jezera, pak několika serpentýnami a po zhruba pěti kilometrech dorazíte k parkovišti v levotočivé zatáčce.

Nástup

Z parkoviště se vydejte po pěší stezce směrem na Wiesle. Asi po 15 minutách chůze dojdete k první stěně zdejší lezecké oblasti.

Ke stažení

Popis trasy

Trasa „Le Miracle" je situována v sekci nazvané „Minas Tirith & Glatteis". Po úvodním obtížném úseku následuje snazší část, kde si můžete lehce odpočinout. Pak přijde čas na to nejzajímavější. Pokud zde polezete poprvé, nejspíš budete váhat, kterou ruku použít na chyty v úzké trhlině. Ale jakmile tuto krátkou pasáž překonáte, trhlina se rozšíří a další lezení je spíše o technice než o síle.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Niederthai, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!