Museum Tiroler Bauernhöfe


Mezi městy Jenbach a Kufstein, v oblasti jezera Kramsacher See, byl v roce 1974 založen tyrolský skanzen - Muzeum tyrolských selských usedlostí (Museum Tiroler Bauernhöfe). S trochou nostalgie si tu můžete prohlédnout selské dvory s přitažlivými detaily, jako působivé svědectví o této zapomenuté kultuře. Díky spolupráci mnoha dobrovolníků a ochotnému personálu se podařilo převézt čtrnáct selských usedlostí z různých údolí v Tyrolsku do muzea a obezřetně je začlenit do nového prostředí. Ke skanzenu patří také mnoho vedlejších stavení jako je pila, mlýn, kovárna, mlat nebo dvě kapličky, které byly, stejně jako všechny ostatní domy s velkou pečlivostí převezeny a zde v muzeu opět sestaveny. Cílem muzea je dokumentace venkovské kultury, která určuje tvář této krajiny kdy ale velkými hospodářskými změnami hrozil její zánik. Tradiční zemědělské postupy, architektura, vybavení a ploty ukazují na různé formy života, které byly do značné míry potlačeny a postupně upadly v zapomnění.

© Museum Tiroler Bauernhöfe

Palmsonntag - Ende Okt: Mo-So von 9-17 Uhr (letzter Einlass: 15.30 Uhr), Mai-September 9-18 Uhr (letzter Einlass: 16.30 Uhr)

otevřít interaktivní mapku
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Angerberg 10, Kramsach

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Kontakt

Museum Tiroler Bauernhöfe
Angerberg 10
6233 Kramsach
t   +43.5337.62636
f   +43.5337.63578
e   office@museum-tb.at

další výletní cíle v regionu


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat