© TVB Innsbruck/Jörg Moser
© TVB Innsbruck/Jörg Moser

Alpská ZOO v Innsbrucku

Innsbruck

Vydejte se do světa divokých zvířat v impozantní alpské zoologické zahradě v Innsbrucku. Více než stovka různých druhů, převážně původních obyvatel této oblasti, zaručeně nadchne děti i dospělé návštěvníky. Alpská ZOO bývá atraktivní obzvlášť v jarních měsících, kdy je zde k vidění množství mláďat.

Unikátní zoologická zahrada se specializuje na zvířata, která obývají Alpy a vy si je tak můžete prohlédnout v jejich přirozeném prostředí. V Alpské ZOO (Alpenzoo) vysoko nad tyrolským hlavním městem na úpatí drsného pohoří Nordkette žijí mimo jiné kozorožci, medvědi hnědí, vydry, vlci nebo orli zlatí. Zvířata i poutavé expozice a lákavé atrakce tematicky zaměřené na zdejší faunu jsou z Innsbrucku dostupné během pouhých pár minut cesty. Rozlehlý alpský habitat je domovem více než stovky zvířecích druhů. Většina z nich žije volně v místech, která v maximální možné míře připomínají jejich přirozené prostředí – naopak návštěvníci se pohybují po uzavřených cestičkách oddělených od zvířecího světa. Děti si mohou důkladně prohlédnout farmu v běžném provozu, kde se budou pohybovat mezi menšími zvířaty, jako jsou turopolská prasata, ovce, kozy, kachny, slepice nebo krávy. Na různých místech po celé zoologické zahradě jsou připraveny prostory na piknik s příjemným posezením. Krásná prosluněná terasa nabízí ideální zázemí k posezení a odpočinku při putování po cestičkách v Alpenzoo. Nejmenší hosté se zaručeně vyřádí na nevšedním hřišti s přírodní tematikou, jehož součástí je také medvědí doupě. A to je jen začátek dobrodružství v Alpské ZOO.

Unikátní zoologická zahrada se specializuje na zvířata, která obývají Alpy a vy si je tak můžete…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© TVB Innsbruck / Jörg Moser
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Weiherburggasse 37, Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!