Zillertaler Höhenstraße


Vydejte se do pohoří Zillertaler Alpen – na západní straně velmi známého údolí Tyrolska, údolí Zillertal, najdete cyklotrasu Zillertaler Höhenstraße, která patří k nejhezčím trasám pro silniční kola v Tyrolsku. Výjezd je dlouhý a náročný. Tato těžká trasa ale odmění nádhernými výhledy do údolí a na ledovec.

Trail online erkunden


otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Strass im Zillertal

Cílový bod

Strass im Zillertal

Gebirgszug

délka

34 km

Časová náročnost

4 h

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 010 m 510 m

Výškový rozdíl-výstup 1 590 m
výškové metry dolů 1 590 m

Kondition*

Technik*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Květen
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Trasa Zillertaler Höhenstraße má pět možných výjezdů. Nejjižnější začíná v obci Hippach (mezi obcemi Mayrhofen a Zell am Ziller), nejsevernější v obci Ried, pouhých 10 kilometrů za vjezdem do údolí Zillertal. Který výjezd zvolíte, není důležité, všechny jsou stejně dlouhé a stejně prudké.

Typ: Výjezd z obce Ried je v létě nejméně frekventovaný a na kole jste na trase prakticky sám/sama.

Když dojedeme nahoru, ještě dlouho se namůžeme radovat, protože vysokohorská silnice Zillertaler Höhenstraße nevede zdaleka jen po rovině. Nejvyšší bod leží na konci nejjižnějšího výjezdu v nadmořské výšce 2.015 metrů u restaurace Melchboden. Jestliže pokračujete po vysokohorské silnici, sjedete nyní dolů ke křižovatce v nadmořské výšce 1.460 m n. m. (tady končí výjezd z obce Aschau). Zde začíná opět stoupání a dostaneme se do lyžařského střediska Hochzillertal. Nyní jsme v nadmořské výšce 1.900 m n. m. a můžeme si odpočinout v jedné z několika restaurací. Od chaty Kaltenbacher Skihütte sjedeme k mýtnici, kde se silnice dělí směrem Kaltenbach a Ried.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hippach, Zillertal

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat