5. etapa trasy: Lermoos - Seefeld in Tirol


Malebné údolí Gaistal s jeho strmými skalními stěnami na severu a jihu doprovází tuto etapu z velké části a dodává jí velmi zvláštní charakter. Následuje pohled do krásného údolí Leutaschtal než odbočíme směrem na jih a přejedeme dva menší kopečky a dostaneme se do města Seefeld. Nenechte si ujít návštěvu tototo tradičního centra zimního sportu s ohromnou kulisou hor.

Zážitky

  • Tato etapa je s 600 výškovými metry spíše odpočinková, i když výšlap do města Seefeld je místy zdlouhavý
  • Také 900 výškových metrů sjezdu je příjemných a tak je možné si údolí Gaistal a Leutaschtal vychutnat
  • Údolí Gaistal, zaklenuté mezi pohoří Wettersteingebirge a hory Hohe Munde a Zugspitze je na této etapě velkým zážitkem
  • Hory Plattspitzen, Hochwand a také Tajaköpfe tvoří divokou alpskou kulisu malebnému údolí, kterým projíždíme
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Lermoos

Cílový bod

Seefeld in Tirol

Gebirgszug

délka

37,9 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 640 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 170 m
Výškový rozdíl-výstup 780 m
výškové metry dolů 980 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

popis trasy


Průběh etapy

Ve městě Lermoos jedeme po silnici směrem Ehrwald / Garmisch-Partenkirchen. Při výjezdu z města odbočíme na východ a pokračujeme po cyklostezce oblastí Ehrwalder Becken směrem na Ehrwald. Ve městě Ehrwald přejedeme hlavní náměstí s kostelem a sledujeme ukazatele k lanovce Ehrwalder Almbahn. Výjezdem lanovkou překonáme výškový rozdíl k chatě Ehrwalder Alm a vyšlapeme ještě pár metrů a dvě zatáčky nahoru k jezeru Igelsee, kde začíná krásný a dlouhý sjezd. Po 20. kilometrech dojedeme k silnici v údolí Gaistal a jedeme po ní až k soutěsce. Odtud jedeme po značené cyklotrase údolím Leutaschtal okolo jezera Weidachsee až do obce Weidach. Zde se dáme na jih a začneme výšlapem do města Seefeld. Několika dlouhými zatáčkami se dostaneme na východní okraj města Seefeld.

Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Lermoos

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat