9. etapa trasy: Tulfes - Mayrhofen


Spousta výškových metrů v obou směrech, sportovní sjezd a krásné horské jezero. Devátá etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nabízí vše, co nadšený cykloturista očekává. Krásna cyklostezka Via Bavarica Tyrolensis nás dovede k horskému jezeru Achensee, největšímu jezeru Tyrolska, kterého si můžeme na této a další etapě užívat jak z blízka, tak z výšky. To je to pravé pro ty, co se rádi „houpou“ na kole. Bez práce nejsou koláče a tak je třeba nejprve pár výškových metrů vyšlapat, ale to je zvládnutelné a námaha se rozhodně vyplatí.

Zážitky

  • Během této etapy je třeba zvládnout 1500 výškových metrů. Spousta krátkých výstupů z města Tulfes do údolí Inntal a jeden dlouhý výšlap z města Jenbach do města Pertisau dají pořádně zabrat.
  • Zato nás odmění 1500 výškových metrů krásných sjezdů
  • Nábřežní promenáda u jezera Achensee z města Maurach do města Pertisau je úžasným završením této etapy a naznačuje, jak krásné bude panorama na dalších etapách trasy Tirol Mountain Bike Safari s výhledy na největší jezero Tyrolska Achensee s jeho „fjordy“.
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Tulfes

Cílový bod

Mayrhofen

Gebirgszug

délka

56,4 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 280 m

Výškový rozdíl-výstup 1 950 m
výškové metry dolů 2 220 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Průběh etapy

Vyjedeme z města Tulfes východním směrem a pokračujeme po malé silnici údolím nad městem Weer. Zdoláme nejprve dlouhý výšlap a sjedeme následně poměrně prudce do údolí Inntal. Zde přejedeme na severní stranu údolí a pokračujeme po cyklotrase podél řeky Inn až do města Jenbach. Za podjezdem dálnice u lavečky s křížem začíná výstup k jezeru Achensee tzv. Via Bavarica Tyrolensis, daleko od velmi frekventované hlavní silnice Achensee Bundesstraße. Dojedeme nahoru do města Maurach a jedeme po rovině po krásné nábřežní cestě okolo jezera Achensee do města Pertisau.

Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Tulfes

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat