6. etapa trasy: Seefeld in Tirol - Fulpmes


Tato etapa je nejdelší ze všech etap trasy Tirol Mountain Bike Safari. Po sportovním sjezdu se dostaneme opět do údolí Inntal a začneme výšlapem směrem Brenner, kde nám také pomůže lanovka Muttereralmbahn. Výhled od vrchní stanice lanovky Bergbahn Mutters na hlavní město Tyrolska Innsbruck nás odškodní za všechnu námahu a za najeté kilometry po asfaltové silnici.

Zážitky

  • 1.200 výškových metrů je nutno zvládnout vlastními silami na nejdelší etapě trasy Tirol Mountain Bike Safari
  • 2.000 výškových metrů sjezdu se dělí na sportovní sjezd do údolí Inntal a atraktivní sjezd po štěrkové a asfaltové cestě do města Fulpmes v údolí Stubaital.
  • Pohled od chaty Mutterer Alm na hlavní město země Tyrolska – Innsbruck – a pohoří Nordkette na opačné straně je zážitkem

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Seefeld in Tirol

Cílový bod

Fulpmes

Gebirgszug

délka

60,4 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 760 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 000 m
Výškový rozdíl-výstup 1 350 m
výškové metry dolů 2 170 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Průběh etapy

Ve městě Seefeld jedeme nejprve po vedlejších silnicích a později po značené velmi hezké cyklostezce pro horská kola do údolí Inntal a objedeme tak sjezd po silnici z hory Zirler Berg, kde je provoz kol zakázaný. Na jižní straně údolí Inntal jedeme velkými zatáčkami po úzké  silnici nahoru do údolí Sellraintal. Cesta vede směrem na jih podél potoka Fotscher Bach a po přejezdu potoka odbočuje směrem na východ. Odtud jedeme ve stále stejné výšce nad údolím Inntal do města Mutters. Z města Mutters nás vyveze lanovka Muttereralm Bahn do nadmořské výšky 1.600 m n.m. Pohled na hlavní město země Tyrolska Innsbruck z výšky je zážitkem. Od lanovky Mutteralm Bahn sjedeme 600 výškových metrů po lesní cestě dolů do údolí Stubaital, kde na nás čeká ještě 200 výškových metrů výšlapu, než se dostaneme do cíle etapy - do města Fulpmes.

Místa u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Seefeld

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Kontakt

Tirol Info
Maria-Theresien-Straße 55
6020 Innsbruck
t   +43.512.7272-0
e   info@tirol.at

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat