2. etapa trasy: Pfunds – Landeck


Tato etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nabízí nejvyšší bod celé trasy - Fisser Joch v nadmořské výšce 2.385 m.n.m. Vyžaduje dobrou kondici cyklistů, protože je nutno dvakrát vyšlapat z údolí Inntal nahoru, nejprve ke slunečné planině Serfaus-Fiss-Ladis k lanovce Schönjochbahn ve Fiss a dále u Fließ k Via Claudia Augusta. V této etapě sjíždíme skoro 2.300 výškových metrů, což zřejmě nebude nikomu vadit. Najdeme zde traily i štěrkové cesty. Kdo chce vyzkoušet své jezdecké schopnosti, může si zajet ve městě Fiss do parku Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis, který nabízí tréninkové okruhy různých stupňů obtížnosti.

Zážitky

  • výhled z plošiny Serfaus- Fiss-Ladis a ze sedla Fisser Joch, nejvyššího bodu trasy Tirol Mountain Bike Safari, k drsným ale majestátním vrcholkům pohoří Kaunergrat je ohromující.
  • Chata Schöngampalm ve výšce 1.882 m.n.m. láká k posezení a příjemnému odpočinku.
  • Cesta Via Claudia Augusta je nejstarším přechodem Alp a je označena několika tabulkami, které vysvětlují vznik a vývoj této trasy. Kdo tu dnes jede na plně odpruženém kole z karbonu, může si jen těžko představit, jak zdolávali tuto trasu naši předci na neodpružených vozech s dřevěnými koly.
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pfunds

Cílový bod

Landeck

Gebirgszug

délka

56 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 420 m 820 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 200 m
Výškový rozdíl-výstup 1 250 m
výškové metry dolů 2 400 m

Kondition*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Květen
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

popis trasy


Průběh etapy

Až do města Tösens jedeme po cyklotrase Inntalradweg, dále vede trasa z města Tösens převážně po štěrkových a asfaltových cestách serpentinami nahoru ke slunečné plošině Serfaus. Trasa dále pokračuje do Fiss k údolní stanici lanovky Schönjochbahn. Od horní stanice lanovky v blízkosti sedla Fisser Joch vede dlouhý sjezd směrem na sever buď na štěrkové silnici nebo po trailu „Naggalunsteig“ až k chatě Schöngampalm. Trail podél úzké stezky Naggalunsteig obsahuje několik ostrých zatáček (S2-S3). Od chaty Schöngampalm vede trasa po štěrkové cestě mírně dolů a později si můžeme vybrat mezi štěrkovou cestou nebo trailovým sjezdem (S1) dolů do Obladis. Z Obladis přes Ladis dolů do města Prutz je trail opět o něco náročnější (S2), zatímco „normalní trasa“ vede přes Asterhöfe, nejprve přes štěrk, později po asfaltu dolů do údolí. Kdo nespěchá a má náladu užít si více trailů, ten nejede až do Prutz, nýbrž vyjede z Ladis lanovkou Sonnenbahn zpět do Fiss a dále lanovkou Schönjochbahn až na vrcholek. Označený trailový sjezd „Frommestrail“ vede okolo kříže Frommeskreuz a chatky Frommes Alp zpět do Obladis. Především ve spodní části trailu, která je plná kořenů, očekávají bikery náročné pasáže (S3). Extra náklady za lanovky nejsou obsaženy v ceně bodové karty Bikeschaukel Punktekarte.

V údolí Inntal vede trasa podél řeky Inn a třikrát mění stranu řeky než pokračuje serpentinami nahoru do města Fließ. Odtud vede trasa podél staré římské cesty Via Claudia Augusta a pokračuje dále po úzkých serpentinách lesem dolů do města Landeck – cíle etapy.

Park Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis se nachází u silnice mezi Serfaus a Fiss. Přímo u údolní stanice lanovky Waldbahn si můžete vypůjčit downhillová kola, protektory či helmy. Extra náklady za lanovky nejsou obsaženy v ceně bodové karty Bikeschaukel Punktekarte.

Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Pfunds

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat