15. etapa trasy: Kirchberg – St. Johann in Tirol


Po zážitku v oblasti hory Kitzbüheler Horn opustíme údolí Brixental a dáme se severním směrem do města St. Johann. Nejprve máme ale na programu sjezd z hory Gaisberg, který obsahuje spoustu úzkých zatáček. I tato etapa nabízí zážitek ze sjezdu a nekonečné výhledy. Kdo si chce zkusit trail, vydá se z hory Gaisberg jedním ze dvou trailových sjezdů dolů nazpět do města Kirchberg.

Zážitky

  • Jen málo (cca. 350) výškových metrů musíme zvládnout sami. Krásný pohled na kulisu hory Kitzbüheler Horn a její okolí.
  • Užijeme si 1.800 výškových metrů sjezdu na horském kole.
  • Trailový sjezd z hory Gaisberg je rozhodně výzvou, zato sjezd z hory Kitzbüheler Horn je dlouhý a rychlý a vyžaduje spíše vytrvalost.
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kirchberg

Cílový bod

St. Johann in Tirol

Gebirgszug

délka

47,2 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 930 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 930 m
Výškový rozdíl-výstup 490 m
výškové metry dolů 2 090 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

popis trasy


Průběh etapy

Ve městě Kirchberg vyjedeme sedačkovou lanovkou Gaisbergbahn nahoru do Gaisberg. Odtud sjedeme lesní cestou s několika zatáčkami dolů do města Kirchberg. Alternativou jsou trailové sjezdy „Lisi Osl Trail“(S2) a „Gaisbergtrail“(S2-S3 v klíčových místech).Ve městě u mostu přes potok je třeba dbát na předpisy a krátce kolo vést. Z města Kirchberg jedeme po dobře označené cyklotrase do města Kitzbühel, okolo krásného jezera Schwarzsee až k údolní stanici lanovky Kitzbüheler Hornbahn. Z vrchní stanice lanovky sjedeme pár metrů dolů a vyšlapeme směrem na Hornköpfl k chatě Hornköpflhütte. Odtud sjedeme 1.000 výškových metrů dolů do údolí a pokračujeme po silnici, která vede ze St. Johannu do Fieberbrunnu. Jedeme krátce východním směrem a dále po cyklostezce na druhé straně údolí zpět západním směrem do města St. Johann.

Místa u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Kirchberg in Tirol

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat