14. etapa trasy: Niederau/Wildschönau - Kirchberg


Tato etapa nabízí opravdový „houpačkový pocit“ - pomocí lanovek se lze "zhoupnout" bez velké námahy z jedné hory na druhou a z údolí do údolí: čtyři lanovky umožní 3.000 výškových metrů sjezdu. Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do údolí Brixental, na pohoří Wilder Kaiser a na hlavní hřeben Alp Alpenhauptkamm dělají z této etapy trasy Tirol Mountain Bike Safari jednu z těch nejhezčích. I milovníci trailových sjezdů si přijdou na své - okolí Kirchbergu je centrem pro výlety na horských kolech v Kitzbühelských Alpách.

Zážitky

  • Pouze 800 výškových metrů musíme během této etapy vyjet sami. Za to si můžeme užít 3.470 výškových metrů sjezdu. Takže správně přezkoušejte brzdy před začátkem této etapy.
  • Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do všech světových stran dlouho nezapomenete. Vrcholky Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn a, při dobrých povětrnostních podmínkách, dokonce Großglockner jsou jen malým výběrem toho, co uvidíte.
  • Na normální trase se vyplatí zajet si od horní stanice lanovky Hochbrixen k jezeru Filzalmsee a k němu patřící salaši. Trailová trasa zde nevede, bikeři mají ale na druhé straně údolí nádherně položené jezero Kreuzjöchlsee.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Niederau/Wildschönau

Cílový bod

Kirchberg

Gebirgszug

délka

45,5 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 800 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 3 445 m
Výškový rozdíl-výstup 800 m
výškové metry dolů 3 445 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

popis trasy


Průběh etapy

Z Niederau vyjedeme lanovkou Markbachjochbahn nahoru. Několika serpentinami zde vede cesta Grafenweg dolů do města Hopfgarten a směrem k lanovce Hohe Salve. Od střední stanice lanovky se dáme doprava a vyšlapeme 200 výškových metrů , než se dostaneme ke sjezdu do údolí Brixental. V údolí přejedeme silnici a jedeme na druhé straně údolí kousek nahoru do města Westendorf. V centru města Westendorf najdeme ukazatele k lanovce Alpenrosenbahn. Vyjedeme lanovkou nahoru a zde se trasy pro trailový a normální sjezd dělí.

Místa u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorfstraße 52, Wildschönau - Niederau

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Kontakt

Tirol Info
Maria-Theresien-Straße 55
6020 Innsbruck
t   +43.512.7272-0
e   info@tirol.at

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat