14. etapa trasy: Niederau/Wildschönau - Kirchberg


Tato etapa nabízí opravdový „houpačkový pocit“ - pomocí lanovek se lze "zhoupnout" bez velké námahy z jedné hory na druhou a z údolí do údolí: čtyři lanovky umožní 3.000 výškových metrů sjezdu. Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do údolí Brixental, na pohoří Wilder Kaiser a na hlavní hřeben Alp Alpenhauptkamm dělají z této etapy trasy Tirol Mountain Bike Safari jednu z těch nejhezčích. I milovníci trailových sjezdů si přijdou na své - okolí Kirchbergu je centrem pro výlety na horských kolech v Kitzbühelských Alpách.

Zážitky

  • Pouze 800 výškových metrů musíme během této etapy vyjet sami. Za to si můžeme užít 3.470 výškových metrů sjezdu. Takže správně přezkoušejte brzdy před začátkem této etapy.
  • Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do všech světových stran dlouho nezapomenete. Vrcholky Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn a, při dobrých povětrnostních podmínkách, dokonce Großglockner jsou jen malým výběrem toho, co uvidíte.
  • Na normální trase se vyplatí zajet si od horní stanice lanovky Hochbrixen k jezeru Filzalmsee a k němu patřící salaši. Trailová trasa zde nevede, bikeři mají ale na druhé straně údolí nádherně položené jezero Kreuzjöchlsee.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Niederau/Wildschönau

Cílový bod

Kirchberg

Gebirgszug

délka

45,5 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 800 m

Höhenmeter bergauf inkl. Bergbahn: 3 445 m
Výškový rozdíl-výstup 800 m
výškové metry dolů 3 445 m

Kondition*

bikefitness

popis trasy


Průběh etapy

Z Niederau vyjedeme lanovkou Markbachjochbahn nahoru. Několika serpentinami zde vede cesta Grafenweg dolů do města Hopfgarten a směrem k lanovce Hohe Salve. Od střední stanice lanovky se dáme doprava a vyšlapeme 200 výškových metrů , než se dostaneme ke sjezdu do údolí Brixental. V údolí přejedeme silnici a jedeme na druhé straně údolí kousek nahoru do města Westendorf. V centru města Westendorf najdeme ukazatele k lanovce Alpenrosenbahn. Vyjedeme lanovkou nahoru a zde se trasy pro trailový a normální sjezd dělí.

Místa u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorfstraße 52, Wildschönau - Niederau

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Rozšířené vyhledávání

Kontakt


Tirol Info
Maria-Theresien-Straße 55
6020 Innsbruck
t   +43.512.7272-0
e   info@tirol.at

nahoru
Live Chat
Live Chat