11. etapa trasy: Pertisau - Steinberg am Rofan


Tyrolské jezero Achensee leží jako fjord v horském údolí a ohromuje grandiózní kulisou horských masivů Karwendel a Rofan. Etapa začíná výjezdem lanovkou Karwendelbahn v Pertisau a senzačním panoramatem jezera od jihu na sever. Sjezd do údolí Tristenautal s úžasným pohledem na horu Dristenkopf a za ní ležící pohoří Karwendel je pohodlný a vede několika velkými zatáčkami. Příjemná panoramatická cyklostezka podél jezera nám umožní si trochu odpočinout než začneme s výšlapem 500 výškových metrů k sedlu Kögljoch. Tady nahoře se naposledy rozloučíme s jezerem Achensee, než začneme s trailovým sjezdem a později sjezdem po lesní cestě směrem Steinberg am Rofan.

Zážitky

  • 500 výškových metrů od jezera Achensee k sedlu Kögljoch dá pořádně zabrat. Naštěstí je třeba na zbytku trasy zdolat pouze 150 výškových metrů, a tak si mohou stehna alespoň trochu odpočinout
  • 1.150 výškových metrů sjezdu obsahuje krátkou trailovou pasáž u sedla Kögljoch a sjezdy na štěrku.
  • Velkolepá panoramata od jihu či severu, z vrchu či ze břehu na jezero Achensee jsou vždy jiná, ale pokaždé ohromující.
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pertisau

Cílový bod

Steinberg am Rofan

Gebirgszug

délka

39,1 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 630 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 340 m
Výškový rozdíl-výstup 830 m
výškové metry dolů 1 300 m

Kondition*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Průběh etapy

Po výjezdu lanovkou jedeme skoro po rovině k chatě Bärenbadalm. Dále vede cesta serpentinami dolů jižním směrem do údolí Tristenautal s úžasným pohledem na horu Dristenkopf a za ní ležící pohoří Karwendel. Na konci údolí Tristenautal se cesta stáčí opět na sever a vede až ke golfovému hřišti ve městě Pertisau. Odtud sjedeme mírně dolů k jezeru a jedeme po nábřežní promenádě do města Maurach a dále po cyklostezce na  východním břehu jezera do obce Achenkirch na severním břehu. Ve středu obce přejedeme silnici L181 a stoupáme k sedlu Kögljoch, dále pokračujeme k chatě Köglalm luční stezkou. Za sedlem Kögljoch vede nejprve trail serpentinami dolů, později lesní cestou stále mírně dolů do vesnice Steinberg am Rofan.

Místa u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Pertisau am Achensee

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat