Bike Trail Tirol, etapa 02: Weissenbach – Tannheim, © Tirol Werbung
Bike Trail Tirol, etapa 02: Weissenbach – Tannheim, © Tirol Werbung

Bike Trail Tirol, etapa 02: Weissenbach – Tannheim

Tato etapa o délce pouhých 17 kilometrů patří mezi nejkratší úseky celé okružní cyklotrasy Bike Trail Tirol. Zároveň je však hluboce zakořeněna v historii a vine se místy, kde úžasná horská krajina doslova bere dech. Při šlapání do pedálů kolem zelených luk a křišťálově čistého jezera Haldensee objevíte některé z nejstarších a nejidyličtějších částí Alp a do cíle etapy v Tannheimu nejspíš vůbec nebudete pospíchat.

  • Na této scénické a středně obtížné trase překonáte 250 rozmanitých výškových metrů stoupání. Většina cesty vede po pohodlných vyasfaltovaných cyklostezkách.
  • Hned po startu ve Weissenbachu pojedete podél úchvatné divoké rokle, právě v tomto úseku vyšlápnete 250 výškových metrů stoupání. Vřele doporučujeme zastavit a sejít se pěšky podívat do rokle sevřené z obou stran mohutnými skalními stěnami.
  • Až dojedete na dno údolí Tannheimer Tal, cesta pokračuje bez obtížnějších úseků napříč zvlněnými loukami a stinnými lesy. Užijte si zde neskutečně nádhernou krajinu.
  • Mírné stoupání směrem k Tannheimer Tal vede po historické stezce „Via Salina“, která v minulosti bývala jednou z nejvýznamnějších obchodních cest využívaných pro přepravu soli.
  • Velkolepé údolí vytvořené horským potokem Berger Ache je údajně „nejkrásnější vysokohorské údolí v Alpách“. Obklopují ho malebné vrcholky Aggstein a Gimpel se strmými hřebeny a skalními stěnami, které se tyčí vysoko nad regionem.

Na této scénické a středně obtížné trase překonáte 250 rozmanitých výškových…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Weissenbach

Cílový bod

Tannheim

Pohoří

Délka

17,1 km

Časová náročnost

2 h 15 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 160 m 890 m

Stoupání (vertikální metry): 400 m
Klesání (vertikální metry): 190 m

Popis trasy

Na úvodních několika stovkách metrů za křižovatkou ‘Alter Gaichtpass – Tannheimertal’ projeďte přes vesnici Weissenbach am Lech a pak se držte ukazatelů na Tannheimertal až k mostu, který vede přes říčku Weissenbach. Po zhruba 500 metrech přejeďte na opačný břeh řeky a vydejte se po ‘Alte Gaichtpassstrasse’. Pojedete po štěrkové cestě vysoko nad soutěskou Weissenbachklamm až dorazíte k silnici Tannheimertalstrasse (B199). Přejeďte přes silnici a po krátkém ostrém stoupání dojedete do osady Gaicht (asi hodinu cesty z Weissenbachu), která již leží na dně údolí Tannheimertal. Dále pokračujte po údolní cyklostezce napříč lesy a pastvinami, než opět dorazíte k silnici. Asi 100 metrů směrem na sever vede pod silnicí podjezd, kterým se dostanete na druhou stranu údolí. Poté cesta vede po značené cyklostezce na Tannheim, projeďte kolem jižní strany jezera Haldensee, napříč stejnojmennou vesnicí a pak kolem osady Grän. Dále už zbývají jen 2 kilometry přes pole a pastviny do Tannheimu (stále se držte na značené cyklostezce). Než vjedete do města, opět musíte do podjezdu pod silnicí a po zhruba 200 metrech přijedete ke kostelu (přibližně 1 hodinu a 15 minut jízdy z Gaichtu).

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 02: Weissenbach – Tannheim (47.439224,10.639664)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!