© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas

Silniční cyklistika v Tyrolsku


Tyrolsko je ideálním místem pro silniční cyklistiku. Najdeme tu vysokohorské pasy, nejvyšší bod, na který lze vyjet na silničním kole či nejprudší kopec pro silniční cyklistiku. Vrchol ovšem přijde v září 2018, kdy se v Tyrolsku bude konat Mistrovství světa v silniční cyklistice UCI.

Se svými 3.800 kilometry tras pro silniční cyklistiku nabízí horská země velmi pestré podmínky pro všechny cyklisty. Ať jsou to rovinaté trasy krásnými údolími a horskými vesniškami nebo vysokohorské silnice se serpentinami až k ledovcům. Tyrolsko nabízí ideální podmínky pro silniční cyklisty. Nejvyšším vyznamením je možnost poprvé v historii pořádat v Tyrolsku Mistrovství světa v silniční cyklistice UCI v září 2018. Předpokládá se účast 1.000 závodníků a 350.000 diváků z celého světa.

Začátečníci nabírají kondici v postranních údolích, Ambiciózní jezdci vyhledávají naopak náročné hory a horské pasy. Odměnou za to jsou jim fantastické výhledy na okolní vrcholky hor. Nejlákavějšími cíly jsou Timmelsjoch, nejvyššší horský průsmysk v Rakousku a Kitzbüheler Horn, nejprudší hora s cyklotrasou v zemi.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!