Singletrail
Fleckalm Trail

S délkou 7,1 kilometru je Fleckalm Trail nejdelší singletrekovou tratí v Tyrolsku. Nachází se v Kitzbühelských Alpách a má převýšení více než 1 100 metrů. Na „nekonečné“ trase si užijete kořeny, velké i malé skoky, klopenky, několik krátkých stoupání a spoustu rychlých úseků. V roce 2015 se zde dokonce konal evropský šampionát v MTB Enduro.

© Marius Maasewerd

„Tahle trasa vám dá zabrat. Potřebujete 100% koncentraci a dobrou kondičku, abyste dojeli rychle a čistě do cíle.“

Lisi Osl, celková vítězka světového poháru v horských kolech v roce 2009

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Fleckalm

Cílový bod

Fleckalmbahn

Gebirgszug

délka

7,1 km

Časová náročnost

0 h 45 min

Charakteristiky

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

středně těžký singletrail

nadmořská výška

1 780 m 800 m

výškové metry dolů 1 100 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

popis trasy

Do výšky 1 797 metrů vystoupáte lanovkou Fleckalmbahn. Úvodní část singletreku kopíruje svah sjezdovky. Po krátkém přejezdu po lesní cestě a křížení další sjezdovky začíná úsek na krásné alpské louce. Před vjezdem do lesa na vás čeká několik terénních překážek. Nejvíce technickým úsekem je ale až následná lesní část. V lese budete muset vydupat i pár menších výjezdů do kopce. Následuje mírnější úsek kolem chaty Berggasthof Fleckalm, aby trasa zase nabrala pořádný spád. Další metry Fleckalm Trailu vyzkouší vaše umění na klopených zatáčkách a menších skocích. Závěrečná část vede nejdříve přes široké louky a pak opět lesem až do cíle u dolní stanice lanovky Fleckalmbahn.

Tip! Pokud budete chtít ochutnat lokální pokrmy, určitě se zastavte v chatě Berggasthof Fleckalm, odkud je nádherný výhled na okolní hory.

Půjčovna kol


Cykloškola


Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Kirchberg in Tirol

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Anzahl Reisende
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat