Singletrail
Blindsee Trail

Krásná panoramata a na závěr koupel ve studené vodě "slepého" jezera Blindsee. Stejnojmenný singletrek začíná na hoře Grubigstein a pozvolně klesá až k modrému jezeru. Jedná se o jednu z největších atrakcí v celé oblasti Zugspitze Aréna.

„Přírodní singletrek bez uměle dostavených překážek, ale zato s úzkými zatáčkami.“

Sebastian Rech, majitel cykloobchodu „Velo Love" v Innsbrucku

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Grubigalm

Cílový bod

Blindsee

Gebirgszug

délka

7,1 km

Časová náročnost

1 h

Charakteristiky

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžký singletrail

nadmořská výška

1 740 m 1 090 m

výškové metry dolů 650 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkoviště


 

Ke stažení

popis trasy

Dobrodružství začíná na lanovce Grubigsteinbahn z Lermoosu. Od horní stanice vede lesní cesta k chatě Grubigalm, kde Blindsee Trail začíná.

Chvilku po startu vás čeká krátký výšlap nahoru, následuje širší úsek, který končí prvním křížením s horským potokem. Odtud začíná technicky náročnější část, kde je důležité zvolit vhodnou linii jízdy, aby se neuvolnil žádný z kamenů. Odměnou za sjezd náročného úseku je nádherný výhled na jezero Blindsee. Nejtěžší část trasy čeká u vodopádu, kde se doporučuje slézt z kola. V následujících metrech se střídají klasické singletrekové terény s jízdou po mírných lesních cestách. Kousek nad jezerem prudce zatočte doprava, abyste se kolem jezera dostali až na parkoviště. Odtud pokračujte přes Loisachquellen do Biberwieru a přes Wachtersteig zpět do Lermoosu.

Tip! Po náročném sjezdu neexistuje lepší způsob na relaxaci než namočení chodidel v jezeře Blindsee. Kamenná pláž a okolní louky jsou skvělým místem k odpočinku a užívání si sluníčka.

Půjčovna kol


Cykloškola


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Lermoos

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Anzahl Reisende
Kontakt

Ehrwald
6632 Ehrwald

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat